T-Mobile

Obří výpadek T-Mobile. Společnost na webu ale mlčela

Obří výpadek T-Mobile. Společnost na webu ale mlčela
Zdroj: Mediafax

Obří výpadek postihl mobilního operátora T-Mobile. Na profilu společnosti na Facebooku si stěžují desítky lidí na nefunkčnost sítě. Společnost detekovala problémy s LTE sítí, systém by se měl vrátit do plného provozu během několika hodin.

První uživatelé přišli se stížnostmi těsně před jednou hodinou odpoledne. "Dobrý den, nevíte copak se děje? Nějaký výpadek? Nefungují mi mobilní data ani po restartování zařízení," napsal jeden ze zákazníků na facebookový profil společnosti.

Velké množství lidí bylo nespokojeno s tím, že je společnost o výpadku dostatečně neinformovala. "Váš přístup je vážně zvláštní. Nebylo by jednodušší napsat někam veřejně, že máte problém a nečekat na to, než vám všichni napíšou, co se děje? Zkuste o tom přemýšlet, než tu síť kolegové zase nahodí," stojí v rozhořčeném příspěvku na sociální síti.

"Detekovali jsme blíže nespecifikovaný technologický problém s LTE v Čechách. Většina telefonů se ale sama automaticky přeregistruje do 2G či 3G, někteří zákazníci tak pravděpodobně potíže ani nezaznamenali. U telefonů, které automatickou přeregistraci neumí, doporučujeme v nastavení přepnout z LTE na 3G/2G manuálně. V tuto chvíli již systém pomalu nabíhá do obvyklého provozu, kompletní odstranění potíží očekáváme v řádu hodin. Za způsobené komplikace se zákazníkům omlouváme," uvedla tisková mluvčí Patricie Šedivá. 

Související obsah

Ačkoliv byla chyba již odstraněna, systém se bude nějakou dobu vracet do plného provozu, zákazníci se tak stále setkají s problémy nejen u mobilního připojení, ale také při volání a posílání textových zpráv.

Společnost se nakonec k výpadku vyjádřila na svém Facebooku po několika hodinách: ""Moc se omlouváme těm, kteří dnes nějakou chvíli zápasili s mobilním signálem - odpoledne nám na území Čech vypadla síť a to ve větším rozsahu, než jsme si mysleli. Teď už by mělo být vše zase v pořádku. Pokud to tak není a telefon se vám nechytá ani po restartu, ozvěte se nám prosím, rádi poradíme."

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz