T-Mobile

Obří výpadek T-Mobile. Společnost na webu ale mlčela

Obří výpadek T-Mobile. Společnost na webu ale mlčela
Zdroj: Mediafax

Obří výpadek postihl mobilního operátora T-Mobile. Na profilu společnosti na Facebooku si stěžují desítky lidí na nefunkčnost sítě. Společnost detekovala problémy s LTE sítí, systém by se měl vrátit do plného provozu během několika hodin.

První uživatelé přišli se stížnostmi těsně před jednou hodinou odpoledne. "Dobrý den, nevíte copak se děje? Nějaký výpadek? Nefungují mi mobilní data ani po restartování zařízení," napsal jeden ze zákazníků na facebookový profil společnosti.

Velké množství lidí bylo nespokojeno s tím, že je společnost o výpadku dostatečně neinformovala. "Váš přístup je vážně zvláštní. Nebylo by jednodušší napsat někam veřejně, že máte problém a nečekat na to, než vám všichni napíšou, co se děje? Zkuste o tom přemýšlet, než tu síť kolegové zase nahodí," stojí v rozhořčeném příspěvku na sociální síti.

"Detekovali jsme blíže nespecifikovaný technologický problém s LTE v Čechách. Většina telefonů se ale sama automaticky přeregistruje do 2G či 3G, někteří zákazníci tak pravděpodobně potíže ani nezaznamenali. U telefonů, které automatickou přeregistraci neumí, doporučujeme v nastavení přepnout z LTE na 3G/2G manuálně. V tuto chvíli již systém pomalu nabíhá do obvyklého provozu, kompletní odstranění potíží očekáváme v řádu hodin. Za způsobené komplikace se zákazníkům omlouváme," uvedla tisková mluvčí Patricie Šedivá. 

Související obsah

Ačkoliv byla chyba již odstraněna, systém se bude nějakou dobu vracet do plného provozu, zákazníci se tak stále setkají s problémy nejen u mobilního připojení, ale také při volání a posílání textových zpráv.

Společnost se nakonec k výpadku vyjádřila na svém Facebooku po několika hodinách: ""Moc se omlouváme těm, kteří dnes nějakou chvíli zápasili s mobilním signálem - odpoledne nám na území Čech vypadla síť a to ve větším rozsahu, než jsme si mysleli. Teď už by mělo být vše zase v pořádku. Pokud to tak není a telefon se vám nechytá ani po restartu, ozvěte se nám prosím, rádi poradíme."

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz