Zahraničí

VIDEO: Záchranáři osvobodili 4 kosatky uvězněné v ledu

Ruští záchranáři se 8 hodin snažili vyprostit 4 kosatky, které uvíznuly na 3 dni v ledu poblíž ostrova Sachalin v Ochotském moři. Záchranná akce byla úspěšná, velryby jsou v pořádku, informoval portál RT.

Na pomoc ohroženým velrybám vyrazili kromě záchranářů také místní rybáři a dobrovolníci. Protože záliv, kde kosatky uvíznuly, byl příliš mělký a plný ledu a kamení, nebylo možné použít lodě záchranářů.

Proto si záchranáři museli vystačit s tradičními loděmi rybářů, háky, tažným lanem a automobilem. Pomocí háků záchranný tým odstraňoval menší kusy ledu, velké kusy ledu museli odtahovat pomocí tažného lana uvázaného k autu na břehu.

Jedna skupina záchranářů dokonce musela podle portálu RT vlézt do velmi studené vody a ukazovat kosatkám cestu z ledové pasti. 3 menší velryby osvobodili poměrně rychle. Problém nastal se čtvrtou největší kosatkou, která měřila asi 7 metrů. Kvůli ní museli záchranáři odstranit další led.

Na noc přikryli dobrovolníci velryby plachtou, aby zamezili tepelným ztrátám, a celou noc odsunovali plovoucí led, který by mohl kosatky poranit. Během záchranné operace se jedna kosatka málem utopila, protože uvázla pod ledem a nemohla se nadechnout. Záchranáři jí však včas pomohli.

Související obsah

Kolem šesté hodiny ranní místního času dosáhla poslední kosatka, kterou záchranáři pojmenovali Willy podle známého filmu, otevřeného moře. Protože však měla několik otevřených ran a byla vyčerpaná, aplikovali jí záchranáři adrenalin a rány potřeli vazelínou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hluchý muž našel zmrzlého jelena! Nebudete věřit, co s ním udělal

Jak se změnil hlavní hrdina filmu Zachraňte Williho? Je to fešák!

pj, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz