Domácí

Hra mezi vagóny skončila neštěstím, dvě dívky popálil výboj

Na kolejích mezi Sokolovem a Citicemi elektrický výboj z trolejí vážně popálil dvě dívky ve věku 12 a 13 let. Hrály si mezi vagony a jeden z nich také přelézaly. Letos se podle inspektorů Správy železniční dopravní cesty jedná už o čtvrtý podobný případ v zemi. Smutný primát drží právě Karlovarský kraj se třemi případy dětí, které se popálily od trolejí.

Na tísňovou linku volali zaměstnanci z podniku nedaleko odstavených vagonů. Zahlédli nad soupravou záblesk a hned potom se ozvalo zoufalé volání o pomoc jedné ze tří dívek, která jediná vyvázla bez fyzických zranění, ale utrpěla vážný psychický šok.

První na místě byli policisté. Jedna zjevně popálená dívka s příznaky šoku běhala zmateně po kolejích. Policejní hlídce ale stačila říct, že neví, kde má svou kamarádku.

"Druhou dívku museli policisté hledat. Ležela mezi vagony. Do příjezdu záchranářů ji poskytovali první pomoc," popsala okolnosti policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Na zraněné dívce hořelo oblečení. Zdravotníci okamžitě volali leteckou záchrannou službu.

"Dvanáctiletá dívka utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na horních a dolních končetinách, hrudníku, břiše a krku," sdělila TV Nova mluvčí záchranné služby Petra Bakurová.

Související obsah

I její o rok starší kamarádku vrtulník transportoval do nemocnice s popáleninami na rukou, nohou a hlavě. Místo zásahu si převzali hasiči z Chebu, na místě s nimi zůstal psycholog hasičů a členka týmu intervenční péče, kteří poskytli první psychickou pomoc třetí dívce. Ta poté, co zvládla prvotní pomoc kamarádkám, rovněž upadla do šoku, ve špatném psychickém stavu byli i rodiče obou popálených dívek.

Podle odborníků si na odstavených vagonech mnohem častěji hrají chlapci. V Karlovarském kraji dívky popálené od trakčního vedení nad kolejemi nepamatují deset let.
 

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz