Nedávné teroristické útoky a neustálé výhrůžky Islámského státu odradily hodně lidí od toho, aby si v létě vyjeli na dovolenou. Ne všude v zahraničí vám ale riziko hrozí. A ty nejbezpečnější země jsou od Česka co by kamenem dohodil.
Už to ani tak není o ceně dovolené, ale spíše o pocitu bezpečí na ní. Nejen preference Čechů stálá teroristická hrozba hodně změnila. A destinace, které by jim dříve připadaly neatraktivní, teď hodně lákají. Vypadá to tedy, že slunné pláže a největší metropole budou letos zet prázdnotou.
Pokud i vy patříte mezi opatrné, máme pro vás několik typů, kam v létě vyrazit. Žebříček nejbezpečnějších zemí sestavil web Daily Mail. Jedná se o destinace, které vykazují nízké hodnoty teroristické hrozby.
Na své si přijdou jak milovníci exotiky, tak ti, kterým se nechce cestovat příliš daleko. Ty nejbezpečnější země totiž nejsou od Česka daleko. Mezi nejatraktivnější destinace nyní patří třeba Portugalsko, Malta, Island, Dominikánská republika, Kuba, Tuvalu, Chile či Nový Zéland. Nám nejbližší jsou Polsko, Lichtenštejnsko nebo Slovinsko. Britské ministerstvo zahraničí doporučuje také exotické země jako Japonsko, Fidži, Seychely, Maltu, Kostariku a Bahamy.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz