Předpověď

SNÍH A MRÁZ V ČESKU: Vrátila se zase zima? GALERIE

Díky studenému proudění vzduchu ze severozápadu v noci výrazně poklesla teplota na celém území České republiky. Na mnoha výše položených místech napadlo i několik centimetrů sněhu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) lze občasné sněžení očekávat především v Čechách.

Sněžení se vyskytlo zejména v oblastech nad 500 metrů, v nižších polohách byly srážky dešťové případně smíšené. Přes den se bude teplota pohybovat od 6 do 10°C, na horách okolo -1°C. Severozápadní mírný vítr bude postupně ustávat.

V noci na pondělí teplota opět klesne k nule, srážky se ale podle ČHMÚ v noci vyskytnou jen ojediněle. Zvýšené množství srážek lze ale očekávat přes pondělní den. V oblastech nad 500 metrů se dešťové srážky budou měnit na sněžení. To by mělo k večeru opět ustat.
 

Sněžilo i u vás? Fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz.

Díky studené frontě postupující přes naše území sněžilo v dopoledních hodinách i v nížinách. I když by přes noc měly srážky ustávat, k ránu by se mohla objevit námraza.

Sněžení představuje riziko především pro řidiče, protože mnoho z nich již přezulo na letní pneumatiky. Sníh se v nižších polohách naštěstí držel na vozovkách jen v ranních hodinách.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HIT INTERNETU: Nejostudnější procházka všech dob: Žena nahá od pasu dolů se brodila sněhovou vánicí

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Předpověď

Důležité Události

Píše se na Deník.cz