Slzný plyn

V plzeňské tramvaji dívce poleptali oči. Řidič nepomohl a ujel

V plzeňské tramvaji dívce poleptali oči. Řidič nepomohl a ujel
Zdroj: TN.cz

Mladá žena v Plzni utrpěla zranění v tramvaji v Plzni. Do očí ji zasáhl slzný plyn a musela vyhledat lékaře. Řidič jí nijak nepomohl.

V tramvaji číslo 4 jela včera před polednem mladá žena směrem na Bory. Z ničeho nic ji začaly pálit oči. Lidé kolem se rozkašlali. Zatím neznámá látka unikla v jednom z vozů, řidič však situaci ignoroval.

Podle slov cestující, která po zásahu musela vyhledat lékařskou pomoc, řidič na prosbu o kontrolu vozu neodpovídal. "Byl z toho všeho zmatený, evidentně nevěděl, co dělat, a pak normálně s tou tramvají jel dál. Já samozřejmě na nejbližší zastávce dveřmi u řidiče hned vystoupila a zvenku jsem se ho ptala, co bude dál. Normálně mi zavřel dveře před nosem a zase odjel,“ vypověděla žena pro krimi-plzen.cz.

René Vávro, marketingový specialista Plzeňských městských dopravních podniků, nám poskytl vyjádření. Podle něj žena jednoduše opustila vozidlo, nevyžadovala pomoc ani ošetření a nezanechala na sebe kontakt.

Související obsah

Následně prý za řidičem přišli dva muži, kteří potvrdili podezření na slzný plyn ve voze. Řidič podle Vávra vozidlo zkontroloval. Zápach prý nebyl ale nijak silný, proto se rozhodl v cestě pokračovat až na konečnou zastávku Bory, kde otevřel okna a tramvaj vyvětral. Podle řidiče prý nebyl důvod pro informování policie ČR ani přivolání lékaře.

Související obsah

Podle lékařské zprávy uveřejněné na webu krimi-plzen.cz má mladá žena poleptané obě rohovky. Dopravní podniky Plzeň prý již instruovali řidiče, aby příště všechny podobné incidenty ihned hlásili dispečinku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAGICKÉ FOTKY: 30 tisíc led diod proměnilo tramvaj ve stroj času

Kdo z nich je větší lama? Studenti ukradli zvíře a jezdili s ním tramvají

ip, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz