Cyklista

Opilý cyklista jel neosvětlený v protisměru! Hlídce jen lhal! VIDEO

Policisté v noci zadrželi cyklistu, který jel neosvětlený v protisměru na silnici první třídy směrem na Jičín. Měl u sebe drogy a byl velmi opilý a agresivní. Policisty se navíc pokoušel zmást svým vymyšleným jménem. Jeho plány ale nevyšly, jak si představoval.

Cyklista se vydal na cestu tak opilý, že si ani nevšiml toho, že po silnici první třídy jede v protisměru. Ohrožoval tak nejen sebe, ale i ostatní.

Muž navíc ve tmě nebyl téměř vidět, chyběly mu jakékoli reflexní prvky. Přesto byl pořádně překvapen, když ho policisté zadrželi. Nejprve se pokoušel lhát a tvrdil, že nemá doklady. Dokonce si vymyslel falešné jméno. Když ho hlídka vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce, odmítl. Byl proto převezen na záchytku.

Související obsah

Testy potvrdily domněnky policistů. Muž měl v krvi něco málo pod jedno promile alkoholu, navíc u něj našli jak doklady, tak marihuanu.

Jeho případ byl předán do správního řízení a hrozí mu tak pokuta až 50 tisíc korun. "Je podezřelý ze spáchání hne tří přestupků - proti bezpečnosti silničního provozu, veřejnému pořádku a proti ochraně před alkoholismem a jinými toxikomániemi," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz