Škoda Octavia

Dejte si pozor: Dopravní policie dostala další civilní škodovky

Dejte si pozor: Dopravní policie dostala další civilní škodovky
Zdroj: Škoda Auto

Dopravní policie si v pátek převzala 35 nových vozidel Škoda Octavia. Vozy jsou v civilním provedení, ale jsou vybaveny nejmodernější měřící technikou. Policisté je využijí na skryté hlídkování na silnicích, a hlavně na lov silničních pirátů. V minulosti už policie dostala padesátku stejných vozů.

Přímo v Mladé Boleslavi si vozy převzali ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch a náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Petr Petřík. Policisté si pochvalují, že moderními vozy teď bude vybavený každý dopravní inspektorát.

"Nové vozy pro skrytý dohled nad bezpečnostní silničního provozu přinesly již ve službě dopravních inspektorátů významné bezpečnostní a preventivní výsledky," uvedl policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý.

"Tato vozidla, financovaná z Fondu zábrany škod, jsou obměnou dosluhující techniky. V tomto roce se budeme zaměřovat také na to, aby byli dopravní policisté zejména na dopravně zatížených komunikacích co nejvíce viditelní," dodal generál Tuhý.
 

Policejní vozy mají benzínové motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW. Jsou vybaveny pohonem všech kol a automatickými dvojspojkovými převodovkami DSG. Auta jsou také vybavena nejmodernější záznamovou a měřící technikou, která umožňuje měření rychlosti jak za jízdy, tak když policejní vůz stojí.

Související obsah

Kamery ve vozidle dokumentují přestupky. Dokážou ale také přečíst poznávací značky a porovnat je s evidencí odcizených a hledaných vozidel. Vůz má zabudované skryté výstražné zařízení (majáčky) a také světelné cedule, přes které mohou policisté předávat informace řidičům.

Reportáž o přejímce 50 vozů Škoda Octavia v prosinci loňského roku:

"Vítězství v náročném tendru Policie České republiky opětovně dokazuje sílu modelu Octavia, který se oprávněně těší vysoké oblibě všech skupin zákazníků," říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. "Zákazníci dlouhodobě oceňují vysokou kvalitu a výhodné provozní náklady vozů Škoda," dodává Vlček.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz