Pes

Hrdinný pes z Česka pomáhal na misi. Nasadil při tom vlastní život

Hrdinný pes z Česka pomáhal na misi. Nasadil při tom vlastní život
Zdroj: Profimedia

Hodně nepříjemný zážitek si ze své mise v Makedonii odnesl služební pes Adebayor. Toho minulou středu poblíž obce Davidovo uštknul jedovatý had. Díky včasné péči veterinářů pejsek přežil.

Uštknutí psa okamžitě paralyzovalo. Po rychlém převozu k veterinárnímu ošetření mu bylo podáno hadí sérum, které mu zachránilo život.

Vojenský speciál, který v pátek převážel skupinu českých policistů na řecký ostrov Lesbos, při letu zpět krátce přistál ve Skopje a Adeho s jeho psovodem převezl do Prahy. Odtud se Ade přesunul do vojenského veterinárního zařízení v Hlučíně, kde má zajištěnu špičkovou veterinární péči.

Zraněného pejska v jeho dočasném domově navštívil i policejní prezident Tomáš Tuhý. Přijel se osobně přesvědčit o Adeho zdravotním stavu, kterou mu poskytují armádní veterináři.

Související obsah

"Policejní kynologie je velmi důležitou součástí policejní práce a nasazení služebních psů v zahraničí se velmi osvědčilo. Věřím, že se Ade již brzy plně zotaví a vrátí se do služby. Veterinárním lékařům jsem osobně poděkoval za nadstandardní péči, kterou našemu svěřenci poskytují,“ uvedl policejní prezident.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRAŠIDELNÉ VIDEO děsí internet: Mrtvý pes pronásleduje své páníčky

Muž si vzal zlého psa z útulku! Tímto snímkem dojal celý internet

mom, TN.cz

K tématu Pes

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz