Příroda

Úžasný objev: Nový druh medúzy vypadá, jako by byl animovaný

Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) přinesl další objev. Během expedice na lodi Okeanos Explorer se pomocí ROV Deep Discoverer (ROV Hlubinný objevitel) při nedávném ponoru podařilo objevit nového živočicha, který na první pohled vypadá jako pavouk vycpaný malými žárovkami. Ve skutečnosti se jedná o medúzu.

NOAA učinila objev při ponoru 24.dubna v hloubce celých 3700 metrů v oblasti Enigma Seamount Mariánského příkopu. Nový druh medúzy patří podle všeho do rodu Crossota, kam se do teď řadilo pouze pár druhů. Medúzy z tohoto rodu obvykle nemají jednu z vývojových fází.

Vědci mají také za to, že se jedná o predátora, který na svou oběť útočí z nenadání. Svědčí o tom nehybná póza v úvodu videa, při které medúza bez pohybu čeká, až se jí oběť přiblíží a dotkne se chapadel.

Poslední výzkum Mariánského příkopu dokazuje, že o fauně a flóře oceánu ví lidstvo velmi málo. Společnost X Prize v prosinci vyhlásila tříletou soutěž. jejímž cílem je motivovat vědce i amatéry ke stavbě podvodních robotů, kteří zmapují dno oceánu.

Související obsah

Loď Okeanos Explorer zkoumá oceán pomocí dálkově ovládaných ponorek a robotů vybavených sonarem pro mapování oceánského dna.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO OPRAVDU ŽIJE??? Takhle vypadá nejkrásnější zvíře světa! GALERIE

TOMU NEUVĚŘÍTE! Před čím utíkají sloni? Podívejte se na to!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz