Domácí

Z Polska Noční vlky vyhnali, hejtman Hašek se s nimi fotí!

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se včera večer setkal s ruským kontroverzním motorkářským gangem Noční vlci, které Polsko odmítlo v pátek pustit do země.

"Dnes večer vzdali v Brně na ústředním hřbitově hold vojákům Rudé armády padlým při osvobození Brna a jižní Moravy ruští,čeští i slovenští motorkáři. Vše proběhlo klidně,důstojně a bez jakýchkoliv problémů. Bylo pro mne silným zážitkem být při tom a společně se poklonit památce padlých s ruským generálním konzulem p. Budajevem," zveřejnil na svém facebookovém profilu hejtman Michal Hašek.

Společně se členy gangu, jejichž motorky zdobily sovětské a české vlajky, si pak hejtman udělal společnou fotografii.

Ruský gang Noční vlci právě podniká jízdu po střední Evropě, během které chce uctít památku padlých sovětských vojáků z druhé světové války.

V neděli je však polští pohraničníci nepustili do země. Noční vlci jsou totiž považováni za krajní nacionalisty a pravicové radikály, kteří jsou blízcí ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi. Ten se často účastní různých akcí gangu.

USA uvalila na celý gang sankce kvůli schvalování anexe Krymu a verbování bojovníků pro separatistický východ Ukrajiny. Podle portálu Radio Free Europe Radio Liberty Polsko zamítlo vstup členů gangu na své území již v roce 2015. Kvůli tomu se strhla diplomatická roztržka mezi oběma zeměmi.

Vůdce Nočních vlků Alexandr Zaldostanov údajně patří mezi spolupracovníky Vladimíra Putina. Několikrát se i chlubil, že nápad anektovat Krym vyšel z jeho hlavy.

Přesto se Nočním vlkům podařilo položit věnce v koncentračním táboře v Osvětimi. Do země totiž byli vpuštěni členové gangu s německým a slovenským občanstvím. Zbytek motorkářů se přesunul na Slovensko, odkud pokračovali do Brna, kde se setkal s Michalem Haškem.

V pátek budou pokračovat motorkáři do Vídně, ze které se přesunou v sobotu do Prahy. Cestu zakončí v pondělí v Berlíně, kde položí věnce u hrobů sovětských vojáků.
 

pj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz