Islám

Islám se tlačí do českých škol! Měl by se přednášet? HLASUJTE

Islám se tlačí do českých škol! Měl by se přednášet? HLASUJTE
Zdroj: Profimedia

Zvýšit povědomí o islámu a odstranit předsudky, které ohledně tohoto náboženství panují. To má za cíl pražská Islámská nadace, která se rozhodla šířit informace o islámu mezi mladé lidi na školách.

Školy by měly podávat přehled o hlavních světových náboženstvích, případně se jimi zabývat v rámci kroužků nebo volitelných předmětů. Podle Islámské nadace k tomu ale často nemají odpovídající zdroje informací. Na různých místech po celé České republice už uskutečnila stovky přednášek, které mají posílit vědomí příslušnosti k multikulturní společnosti a rozšířit informovanost o islámu a jeho kultuře.

To všechno se píše v letáku, který je určen základním, středním i vysokým školám. "Islámská nadace v Praze zajišťuje v prvé řadě přednášky na téma Obecné informace o islámu a o životě muslimů," nabízí nadace.

Tím ale výčet možných přednášek nekončí. Témata se mohou dotknout také historického vývoje náboženství, postavení boha v islámu, lidských práv či postavení žen. Přednáškám je věnovaná vždy jedna vyučovací hodina.

Související obsah

Součástí nabídky je také exkurze do pražského Islámského centra, během které by žáci mimo jiné navštívili mešitu. Nadace pořádá i kurzy arabštiny pro veřejnost. 

"Největší zájem je o exkurze, jejíž součástí je také diskuze s muslimy. Do škol až tak často nechodíme," řekl Vladimír Sáňka z Islámské nadace. Podle něj se nejedná o žádnou novinku: "Tato nabídka visí na našich webových stránkách už možná deset let." Exkurze pořádají zhruba jednou týdně.

Související obsah

Nabídka přednášek se výrazně nemění, co se ale mění, jsou témata, o kterých se mluví během diskuze. "Žáky obvykle zajímají témata, o kterých se ve společnosti zrovna mluví," popsal Sáňka s tím, že žáci odcházejí z přednášek s dobrým dojmem. 

S nenávistnými projevy ze strany studentů se při přednáškách prý nesetkávají. "Ty chodí z jiných stran," svěřil se Sáňka, konkrétně se jedná o výhrůžné emaily, hoaxy na internetu a došlo také i k poničení modliteben v Brně či Praze.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Česká misska dobrovolně konvertovala k islámu! Neuvěříte, jak vypadá dnes

Děsivá proroctví Baby Vangy se naplňují. Co čeká svět v roce 2016?

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz