Bomba

Muž (41) hrozil bombami po celé ČR! Zatkli ho v Hradci Králové

Anonym nahlásil telefonem bomby v několika českých městech. Výbušniny měly být na nádražích, magistrátech i ve školách. Policie evakuovala budovy, žádné výbušniny ale nenašla. Podezřelého zadržela v Hradci Králové.

Bomby na několika místech Česka nahlásil telefonem anonym v úterý dopoledne, volal i do ohrožených institucí, nejen na policii. Třeba na pardubický magistrát volal v půl deváté ráno. Policie radnici evakuovala, stejně jako další dvě budovy magistrátu.

Výbušné zařízení mělo být uloženo také na pražském magistrátu a hlavním nádraží, ale i v jiných městech. Bomby byly nahlášeny také na dopravním inspektorátu v Mladé Boleslavi, vlakových nádražích v Plzni a Pardubicích nebo budovách v Nymburku a Jičíně. Ohroženy měly být i některé základní školy.

Policie konkrétní místa neupřesnila, místa ale hlídala a evakuovala budovy. "Jaká opatření jsme přijali a na kterých místech, asi blíže specifikovat nebudeme z taktických důvodů," uvedla mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská.

Kromě policistů zasahoval i pyrotechnik, psovodi, hasiči a záchranáři. Bomby ale nenašly. Provoz ohrožených nádraží byl asi hodinu ochromený, krátce po 13. hodině ale začaly České dráhy provoz obnovovat. Zpožděné vlaky postupně odjíždějí ze stanic.

Související obsah

Policie odpoledne v Hradci Králové zadržela 41letého muže, který je z výhružek bombou podezřelý. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

30 LET POTÉ: Jak dnes žijí oběti jaderné katastrofy v Černobylu?

ŠLO O ŽIVOT! Měla to být romantická fotka... Až uvidíte, co se zjevilo páru za zády, strnete hrůzou!

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz