šlechta

Do Česka se sjíždí šlechta z celé Evropy. Přivítá ji Miloš Zeman

Do České republiky se dnes sjela největší jména evropských monarchistických dynastií. Prezident Miloš Zeman přivítá rovnou tři členy významných aristokratických rodů Evropy. A to v rámci oslav sedmistého výročí narození Karla IV.

Pozvání prezidenta Miloše Zemana přijali tři monarchové. Jako první se s českou hlavou státu setká asi hodinu po poledni Henri I., velkovévoda lucemburský. S prezidentem stráví asi dvě hodiny.

Krátce před čtvrtou dorazí na Pražský hrad Alois, dědičný princ lichtenštejnský. Ani ten nebude mít možnost s prezidentem mluvit dlouho, protože už kolem půl osmé se očekává třetí a poslední aristokrat. Tentokrát jde o monackého knížete Alberta II.

Hosté by také měli dostat možnost navštívit královskou hrobku, ve které je mimo jiné pohřben Karel IV. Kvůli oslavám byla v posledních měsících restaurována.

Související obsah

Všichni tři monarchové budou v České republice do zítřka a společně s prezidentem Zemanem se zúčastní bohoslužby v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě v rámci oslav narození císaře Karla IV.  Na oslavy výročí byli pozváni zástupci deseti evropských monarchií. Z různých důvodů se však omluvili.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz