Domácí

Pevnost Evropa: Jak se bránit kvótam? Zbývá jen petice

Seminář Pevnost Evropa se v Praze ve sněmovně konal už podruhé a sjelo se na něj více než dvacet politických hnutí z Evropy. Na mezinárodní konferenci se sešli zástupci Německa, Rakouska, Polska, Francie, Itálie nebo Estonska.

"Praha je opravdu velice dobré místo odporu proti plánům EU masovou invazí obsadit Evropu," nechala se slyšet  Tatjana Festerlingová z německého hnutí Pegida. Tématem konference bylo: Jak se společnými silami bránit kvótám.

Zástupci jednotlivých zemí se shodli, že jedinou legální možností, kterou teď mají, je petice. Díky té pak chtějí Evropský parlament a Evropskou komisi donutit, aby anulovaly všechna svá rozhodnutí o zavedení přerozdělovacích kvót. Sesbírat ale budou muset minimálně milion podpisů, aby se peticí Evropská komise vůbec zabývala. Podle předsedy hnutí úsvit to ale prý nebude problém.

"Jsem přesvědčen, že milion, který je potřeba, aby to Evropská komise projednala, se podaří sehnat během velice krátké doby. Je nepřípustné, aby kdokoliv, včetně evropské komise, zasahoval do výsostných pravomocí členských států, které se týkají nezcizitelného práva vlády každého státu rozhodovat o tom, zda a komu bude udělen azyl nebo dočasné či trvalé udělení pobytu na daném území státu," uvedl po konferenci Miroslav Lidinský z Úsvitu - Národní koalice.

Související obsah

  

S azylovou politikou Evropské unie nesouhlasí ani česká vláda. "Já budu navrhovat, abychom jako V4ka odmítli zavedení povinného přerozdělovacího mechanismu v rámci EU," sdělil předseda vlády Bohuslav Sobotka. Česko je také jednou ze zemí, která zvažuje bránit se proti kvótám žalobou u Evropského soudu.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz