Zahraničí

Zuřící bouře: Blesky usmrtily za dva dny v Bangladéši přes 50 lidí

Zuřící bouře: Blesky usmrtily za dva dny v Bangladéši přes 50 lidí
Zdroj: Profimedia

Zuřivé tropické bouře v Bangladéši si za poslední dva dny vyžádaly rekordní počet životů, na následky udeření blesku od čtvrtka zemřelo nejméně 56 lidí, přičemž počet hlášených úmrtí a zranění stále stoupá. Bangladéš zasáhly silné bouřky po téměř týdenní vlně veder a sucha.

Bouře začala ve čtvrtek po týdenním extrémním vedru. Časté blesky si už během prvního dne vyžádaly podle portálu BBC 33 životů a následující den dalších 23. Většina mrtvých a zraněných byli farmáři pracující na polích v otevřeném prostranství.

Silné bouře si ale vyžádaly také životy několika studentů, kteří hráli fotbal nebo malého chlapce sbírajícího manga či muže sklízejícího čaj ve své zahradě. Smrtelný živel neusmrcoval pouze na polích.

Bangladéš je vystavena silným bouřím s vysokým výskytem blesků relativně často, letošní rok je ale rekordní. Podle portálu Voice of America (VoA) zemřelo v loňském roce po zásahu bleskem v Bangladéši 51 lidí, což je oproti 90 hlášeným úmrtím od března znatelný rozdíl.

Související obsah

Vedoucí oddělení pro přírodní katastrofy Mohammad Riaz Ahmed VoA sdělil, že je bangladéšská vláda nanejvýš znepokojena narůstajícím počtem úmrtí. Podle něj čeká Bangladéš v květnu ještě velké množství bouří.

Za narůstajícím počtem bouří stojí podle odborníků zvyšující se průměrná teplota a odlesňování. Silné bouře trápí Bangladéš především v monzunovém období, které trvá přibližně od června do září.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Důkaz, že vás spaní ve stanu může zabít! Tuto dívku na festivalu už nikdo nezachránil

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz