číšnice

Krvavé nohy po celodenní práci! Komu patří zničená chodidla?

Krvavé nohy po celodenní práci! Komu patří zničená chodidla?
Zdroj: topky.sk

Být číšníkem je pořádná dřina, to není novinka. Své ví každý, kdo má s touto prací nějakou zkušenost. Oteklé nohy, krvavé odřeniny a bolavá chodidla po celodenním běhání po tvrdé podlaze. To, že práce číšníka není žádná “zívačka“ potvrzuje i drsná fotografie číšnice z kanadského Edmontonu.

Nicola Gavinsová z Edmontonu na svém faceboooku zveřejnila fotografii své kamarádky po celém dni v práci a dopadech nošení podpatků na její zdraví. Většina řetězců a restaurací povolují balerínky, některé dokonce jednobarevné sportovní boty, nebo speciální obuv s měkkou podrážkou, aby číšníkům usnadnili a zpříjemnili práci.

Fotografie, kterou by vedoucí řetězce restaurací Joyes Restaurants pro náborové video rozhodně nepoužili, poukazuje na dopad nošení podpatků na pracovišti.

Zdroj: topky.sk

Utržený nehet, rozedřené prsty u nohou a ponožky od krve. Takový je výsledek. Dívka tak upozornila na zastaralý přístup vedoucích podniku, který má podle ní sexistický význam. Vedoucí podniku údajně od ženského personálu vyžadují, aby nosily lodičky na podpatku. “Servírky si za třicet dolarů musí koupit uniformu, zatímco mužům stačí, když nosí něco černého ze svého vlastního šatníku a samozřejmě nejsou povinni nosit boty na podpatku,“ řekla Nicola.


Pracovní podmínky v řetězci restaurací Joeys Restaurants si stěžovali zaměstnanci již dříve. Kromě povinného nošení bot na podpatku, padla kritika také na neadekvátně nízké finanční ohodnocení. Řetězec restaurací tvrzení popřel. “Zdraví, bezpečnost a pohoda našich zaměstnanců je pro nás tou nejdůležitější věcí,“ uvedla pověřená osoba pro portál Attn.com.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz