Peněženka

POZOR: Nosíte peněženku v zadní kapse? Jde vám o zdraví!

POZOR: Nosíte peněženku v zadní kapse? Jde vám o zdraví!
Zdroj: Profimedia

Nošením peněženky v zadní kapse u kalhot riskujete nejen ztrátu svých peněz, ale i zdraví. Jak totiž upozorňuje fyzioterapeutka Lucia Merceková, tento "nevinný" zvyk poškozuje páteř, klouby i pánevní kost.

"Sval, který je na boku, pracuje jednostranně. Pěstuje jednostrannou asymetrickou zátěž, a dochází tak ke zkřivení celé pánve," upozorňuje Merceková. Nejčastěji se tak stává v případech, kdy máte v peněžence větší obnos, více kreditek, nebo ji nosíte dlouhodobě, informují tvnoviny.sk.

Často nemusíte mít vůbec tušení, že si zaděláváte na pořádný malér. Když se ozve ostrá bolest, je už často pozdě.

To ale není jediné nebezpečí, které peněženky v zadních kapsách kalhot představují. "Navíc tlačí na nerv, který z pánve vychází. Může ho provokovat a způsobit tak zánět nervu. To je urputná bolest," varuje fyzioterapeutka.

Související obsah

Deformaci pánve a páteře si ale můžete přivodit také nošením tašek na rameno nebo opíráním se o středovou opěrku v autě.

Mnoho lidí má také problém s ucpanými karpálními tunely, které vyvolávají ostrou bolest zápěstí. Tyto následky se týkají zejména lidí pracujících s počítačem. Naštěstí existují jednoduché a nenáročné cviky, kterými ruce protáhnete a nervy uvolníte. Jaké to jsou, na to se podívejte v reportáži:

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zareagují děti, když vypadne peněženka. Tohle VIDEO vás dostane

Tlustá kvůli legínám a podpatkům! Víme, proč přibíráte
Kam v létě s mobilem? Kde ho nosíte, když nemáte kapsy ani kabelku?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz