Top Gun

Top Gun slaví výročí! Legendární film natočili už před 30 lety!

Včera to bylo 30 let od premiéry Top Gunu, filmu, který si udržel generaci fanoušků a udělal z Toma Cruise filmovou hvězdu.

Když měl Top Gun v roce 1686 premiéru, většina recenzí filmu velkou slávu nepředvídala. Opak se stal pravdou a dílo režiséra Tonyho Scotta se stalo legendou, které vydělala 354 milionu dolarů (přibližně 8,5 miliardy korun).

Tom Cruis zazářil v roli vojenského pilota Mavericka, studenta v elitní vojenské škole. Film sklidil několik velkých úspěchů, mezi které například patří čtyři nominace na Oscara a vyhrál cenu za nejlepší originální píseň “Take My Breath Away.”

Zdroj: Profimedia

Hlavní hvězdu Top Gunu, Toma Cruise, bylo těžké k filmu přesvědčit. "Když už byl na palubě, byl fimu plně oddán." Uvedl producent Bruckheimer a dodal: "Stal se z něj pilot. Staral se o každou scénu, vždy přišel včas a připraven hrát. Nezajímal se jen o svou postavu, ale o celý film."

Související obsah

V Hollywoodu proběhlo slavnostní promítání Top Gunu, které se účastnili bývalé hvězdy slavného filmu.

Zdroj: Oficiální zdroj
has
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Top Gun

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz