Chlapec

Prvňáčka Marka odvlekla sociálka ze školy násilím! Lidé se bouří

Nepříjemný pohled museli zažít žáci v první třídě na Slovensku, když si pro sedmiletého Marka přímo uprostřed vyučování přišla sociálka. Vše se odehrálo v pátek třináctého na Základní škole v Brezích, uvádí tvnoviny.sk.

Po škole se rozlehl pláč a křik. Pro malého Marka si přišla pracovnice z Úřadu sociálních věcí společně s matkou a soudním úředníkem. Po chlapci zůstala ve třídě bunda, knihy i aktovka.

Marek odmalička vyrůstal u babičky, jeho matka totiž před sedmi lety odjela do zahraničí a chlapec ji vídal jen zřídka. Podle aktivistky Moniky Kozelové, která na případ upozornila, pila matka v těhotenství alkohol, kouřila a brala kokain.

Nyní se vrátila na Slovensko a začala si chlapce nárokovat. Chtěla ho odvést do Švýcarska. Matka s babičkou se střetly u soudu, který ale svěřil Marka do péče starší z žen. Jenže tento rozsudek krajský soud zrušil s odůvodněním, že matka má na syna větší nárok.

V praxi to znamenalo odnětí chlapce z péče babičky. Z toho důvodu si matka pro syna do školy také přišla. Od té doby Markova babička neví, kde chlapec je.

Související obsah

“Udělám všechno, aby se Marek vrátil. Poženu to i k mezinárodnímu soudu. Je smutné, co se může stát ve státě, který se pokládá za demokratický, stát,“ postěžovala si babička.

Ministerstvo práce a sociálních věcí postup úředníků brání. “Orgán sociálně právní ochrany dětí a sociální péče je tím, který na požádání soudu poskytuje součinnost při výkonu rozhodnutí. Nerozhoduje o podmínkách a okolnostech výkonu rozhodnutí soudu. Celý výkon rozhodnutí je v gesci soudu,“ uvedla pro web tvnoviny.sk. Jana Lukáčová, ředitelka kanceláře generálního ředitele Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny. Podle sociální poradkyně Idy Želinské se ale měly více bránit práva dítěte.

Veřejnost si nedokáže vysvětlit, jak mohlo k takové situaci dojít. Jedna diskutující u videa Moniky Kozelové napsala: “Mně bylo až fyzicky zle při tom článku a o videu ani nemluvím. Strašné. Držím vám velmi palce, abyste mu dokázali co nejdříve pomoct. Myslím i to trauma, co si ponese s sebou…“ Další komentující napsal: “Toto je snad zlý sen. Kde je zásada, že se rozhoduje v nejlepším zájmu dítěte?“

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec našel způsob, jak podvádět při testu bez porušení pravidel! Jak to dokázal?

DOJEMNÉ FOTO: Vzpomínáte na chlapečka umírajícího hlady? Neuvěříte, co se s ním podařilo dokázat!

dav, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz