Atentátník

Atentátník z Bruselu nechal dopis na rozloučenou! Tohle vzkazuje

Atentátník z Bruselu nechal dopis na rozloučenou! Tohle vzkazuje
Zdroj: Policie

Vyšetřovatelé našli na ulici v obci Schaerbeek počítač "muže v klobouku", který se podílel na bombových útocích v Bruselu. Po důkladném prouzkoumání jeho obsahu našli i "smazaný" dopis na rozloučenou, kterým vysvětluje své chování a zároveň se omlouvá matce.

"Muž v klobouku" Mohamed Abrini se od zadržení v dubnu letošního roku snažil policisty přesvědčit, že by nedokázal ublížit živé duši. Vyšetřovatelé ale krátce po útocích na bruselské letiště Zaventem a metro našli důkaz, který důvěryhodnost jeho slov značně nabourává.

V ulici Schaerbeek, kde se schovávala i část teroristů, se totiž podle francouzské televize BFMTV našel počítač s Abriniho dopisem pro matku, kde blíže vysvětluje okolnosti bruselských útoků. Mimo jiné se v něm údajně přiznává i k tomu, že patří k radikálním islamistům.

K hnutí se prý přidal po smrti bratra, který zemřel v červenci 2014 při sebevražedném útoku. Jeho činy obdivoval a chtěl být také takový. Přiznal, že se chtěl stát džihádistickým mučedníkem. Matce dokonce vzkazuje, že se těší, až se s bratrem setkají v ráji.

Teroristy z Paříže v dopise oslavuje jako hrdiny a žádá matku o odpuštění masakru, který má v plánu brzy spáchat. Přes všechna tato slova se ale Mohamed Abrini nakonec na bruselském letišti s dalšími dvěma atentátníky z nějakého důvodu neodpálil. Jestli dostal strach, nebo měl jiný důvod, není jasné.

Abrini je kromě bruselských útoků spojován i s těmi v Paříži. Kamera u benzinové stanice ho natočila na sedadle vedle obáváného Salaha Abdeslama, v jednom z nalezených aut teroristů se navíc našla jeho DNA.

 
Mohamed Abrini se přiznal, že je mužem v klobouku

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz