Zajímavosti

Máte doma mravence? Poradíme vám, jak se jich zbavit

Máte doma mravence? Poradíme vám, jak se jich zbavit
Zdroj: oficiální zdroj

Máte doma mnoho mravenců, kteří vám kontaminují jídlo? Jsou všude? Můžete kontaktovat deratizační firmu. Nebo použít jednu z babských rad, které najdete v článku.

Nejdůležitější je samozřejmě prevence. Je nutné všechny potraviny, které mají mravenci rádi (cukr, mouka, med, nudle a další), ihned po přinesení domů vložit do dobře uzavíratelných nádob. Mravenci se do skleněných nádob nedostanou, ale papírové pytlíky prokoušou hravě.

Také nenechávejte nikde ležet maso, vajíčka, slané ani sladké pečivo. Šťávy a sladké sirupy zavřete do PET lahví a po použití je otřete. Také uklízejte kuchyňskou linku od drobečků pečiva či rozsypaného cukru. Mravencům stačí ke štěstí málo.

Mravence může zlikvidovat chemickou cestou specializovaná firma. Ale ani jejich výsledky nejsou stoprocentní. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu a bydlíte v paneláku, je dobré domluvit se sousedy, aby si také nechali deratizovat byt, protože by se mravenci mohli pouze přesunout do jejich bytů a po vyprchání deratizační látky se vrátit zpět do vašeho bytu.

Pokud však nechcete použít chemii, vyzkoušejte tyto babské rady:


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VYDĚSILA SE K SMRTI: Neuvěříte, co dívka našla v kelímku s čajem z automatu

Úžasný výtvor, který stál život stovky tvorů: Tak vypadá mraveniště vylité roztaveným kovem

pj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz