Mount Everest

Na Everestu zemřela veganka. Měla dokázat, že vegani jsou silní

Na Everestu zemřela veganka. Měla dokázat, že vegani jsou silní
Zdroj: facebook.com

Třetí obětí horolezecké sezóny na Mount Everestu se stala zkušená horolezkyně Maria Strydom, která se na vrchol nejvyšší hory planety vydala proto, aby dokázala, že i vegani mohou překonávat extrémní zátěž.

Horolezkyně Maria Strydom zemřela poté, co se musela vrátit na konečném úseku cesty. Podlehla výškové nemoci, která si v této kritické fázi cesty vyžádala životy mnoha horolezců. Maria se na expedici vypravila mimo jiné se svým manželem Robertem. Patřila ke skupině třiceti horolezců, kteří se o víkendu pokusili zdolat vrcholek nejvyšší hory.

Související obsah

Výstup na Everest byl součástí většího podniku, kterého se Maria účastnila. Měla slézt sedm nejvyšších hor sedmi světadílů. Cílem bylo vyvrátit tvrzení, že vegani nezvládnou extrémní zátěž. Na webu australské univerzity v Melbourne, kde přednášela, v březnu napsala: "Zdá se, že lidé mají pokřivený představu veganů jako slabých a neduživých lidí. Slezením těch sedmi vrcholků chceme dokázat, že vegani mohou dělat úplně všechno co ostatní." 

Maria je už třetí obětí horolezecké sezóny na Mount Everestu. V pátek zemřel také nizozemský horolezec Eric Arnold. Skonal blízko vrcholu a ve spánku. Jeho poslední slova byla: "Mé tělo nemá žádnou energii." Zemřel rovněž jeden indický horolezec a pohřešování jsou dva jeho další kolegové , kteří by se měli nacházet v zóně smrti.

Související obsah

Horolezci se po stovkách snaží dosáhnout vrcholu hory a využít tak co nejvíc osmitýdenní jarní sezónu.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z Beyoncé je veganka: Podívejte se, jakou má díky tomu figuru!

Je libo šťavnatý burger nebo steak? Neuvěříte, z čeho vyrábí potraviny pro tenhle obchod!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz