Kampaň

Zjednodušíme vám život, slibuje ODS! Takto chce uspět ve volbách

Zjednodušíme vám život, slibuje ODS! Takto chce uspět ve volbách
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Občanská demokratická strana (ODS) dnes odstartovala na lodi u pražské Náplavky svou předvolební kampaň. Lidem v ní slibují, že odstraní některé zbytečné povinnosti, které omezují jejich svobodu.

"Zjednodušme to," zní heslo kampaně občanských demokratů před krajskými a senátními volbami, které se uskuteční letos na podzim. ODS vyráží do boje o mandáty s programem zaměřeným především na elektronizaci státní správy, podnikání, školství a zahraniční politiku. "Chceme lidem říci - volte nás a váš život bude jednodušší," řekl lídr strany Petr Fiala.

ODS se v kampani vymezuje proti stále rostoucí byrokracii a omezování svobody. "Vláda neustále komplikuje život lidem i firmám. Zavádí nové povinnosti jak pro občany, tak pro podnikatele, omezuje svobodu nás všech. Vždyť různých předpisů je už tolik, že se v nich často nevyznají ani úředníci a právníci. ODS navrhuje jinou cestu. Zjednodušme lidem život, nechme je svobodně žít a pracovat. V následujících týdnech představíme řadu konkrétních návrhů, co zjednodušit v různých oblastech, aby se v České republice žilo lépe,“ vysvětlil předseda strany Petr Fiala.

Související obsah

"Ekonomika roste a zemi se daří. Jenže na platech to úplně vidět není. To chceme změnit. Snižme odvody a umožněme tak pracovitým lidem mít vyšší platy. Nižší daně a odvody, jednodušší administrativa, rychlejší komunikace s úřady po internetu a z domova. To jsou jasné kroky, které pomůžou nejen naší ekonomice, ale hlavně našim občanům," myslí si první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

ODS dnes volební kampaň oficiálně zahájila na lodi Cargo Gallery v Praze. Podle Fialy by byl úspěch, kdyby v 27 volebních senátních obvodech uspěla strana v pěti a dostala se alespoň do jedné z krajských koalic. Předseda také avizoval, že do koalice by v žádném případě nešel s komunisty, možnost spolupráce s ostatními stranami nechává otevřenou.

V senátních volbách ODS obhajuje 8 křesel ze 14, ze stávajících členů horní komory se o znovuzvolení pokoušejí čtyři senátoři - Miloš Vystrčil, Veronika Vrecionová, Tomáš Jirsa a Jiří Oberfalzer. V krajských volbách před čtyřmi lety získali občanští demokraté 102 ze 675 mandátů.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz