Banány

"V banánech byl jedovatý pavouk," tvrdí zákazník. Lidl to popírá

"V banánech byl jedovatý pavouk," tvrdí zákazník. Lidl to popírá
Zdroj: zpravy@nova.cz

Banány z pultů Lidlu možná skrývaly smrtelnou hrozbu! Zákazníci z Rosic mají podezření, že zakoupili banány s hnízdem nejjedovatějšího pavouka světa - palovčíka brazilského. Lidl s tímto tvrzením nesouhlasí a tvrdí, že nikdo ohrožen nebyl.

Facebookem od neděle koluje znepokojivé foto. Jsou na něm vidět banány, na kterých je údajně kokon plný jedovatých pavouků. Tvrdí to alespoň žena, která si banány údajně koupila prodejně Lidl v Rosicích na jižní Moravě.

Markéta Klempová Široká a Petr Matoušek, kteří jsou autory facebookového postu, si podezřelých banánů všimli až na parkovišti před obchodem. Martoušek je šel vrátit do prodejny. Prodavačka ale prý nebyla velmi ochotná. "Peníze s protočením očí vrátila a banány si hodila pod nohy do kasy," napsala na Facebooku Široká.

Zákaznice později doma na internetu hledala, o kterého pavouka se mohlo jednat, a její zjištění ji velmi vyděsilo. Obává se, že šlo o palovčíka brazilského, který je smrtelně nebezpečny.

S tím však Lidl nesouhlasí. "Nález jakéhokoliv pavouka na banánech v rosické prodejně se nepotvrdil," uvedla tisková mluvčí Zuzana Holá. "Na předmětném banánu byla nalezena pouze neidentifikovatelná pavučina," dodala.

Na fotografii, kterou zákaznice sdílela na sociálních sítích, to však nevypadá pouze na pavučinu. "Na banánech byly pravděpodobně nakladená vajíčka a kok s malými pavoučky těsně před vylíhnutím ( už jim lezly nožičky)," napsala na Facebooku zákaznice Široká.

Zdroj: zpravy@nova.cz

Podle wikipedie je tento druh pavouka nazýván také banánový pavouk, který je velmi útočný, smrtelně jedovatý a nebezpečný člověku. Žije pouze v tropické oblasti Jižní Ameriky, a proto se nemůže dostat do jiných oblastí jinak, než ukrytý v zásilce banánů dovážených z Mexika a Střední Ameriky.


Související obsah

Útočí podobně jako slíďáci, kořist pronásleduje a pak se jí skokem zmocní a ochromí ji kousnutím. Jsou známy případy, že po kousnutí tímto pavoukem zemřeli i lidé, kterým byl podán protijed. A to poměrně nepříjemnou smrtí - ochrnutím dýchacích svalů a zadušením. I ten, kdo nezemře, musí počítat s několikadenními nesmírně silnými bolestmi.


"Příště už takové zboží nevrátím a okamžitě se obrátím na příslušné úřady," uvedl na Faceobooku Petr Matoušek. Lidl ale tvrdí, že zákazníkům žádné nebezpečí nehrozilo.

Přečtěte si celé vyjádření společnosti Lidl:

"Nález jakéhokoliv pavouka na banánech v rosické prodejně se nepotvrdil.

Banány, které zákaznice v rosické prodejně vrátila, pracovníci prodejny okamžitě odnesli do zázemí prodejny, prohlédli a na základě doporučených postupů zlikvidovali. Na předmětném banánu byla nalezena pouze neidentifikovatelná pavučina.
Dále byla prověřena celá zásilka v této prodejně, všechny ostatní banány byly v pořádku.

Banány prodávané v našich prodejnách pochází z certifikovaných plantáží. V souladu s evropskou legislativou používají naši dodavatelé při pěstování minimum chemických přípravků. Ročně prodáme v našich prodejnách v ČR několik milionů kilo banánů, veškeré ovoce i zelenina během distribuce prochází několika kontrolami kvality.

Pokud zákazníci nejsou spokojeni s jakýmkoli zakoupeným zbožím, mohou je vždy reklamovat v kterékoli naší prodejně,"uvedla tisková mluvčí Zuzana Holá.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V banánech se zase našlo něco šíleného! A je to ještě horší než kokain

NEUVĚŘITELNÝ OBJEV: Víte, co se stane s banány, když je vysušíte fénem?

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz