Daně

Při koupi nemovitosti zaplatí daň jen kupující, rozhodli poslanci

Při koupi nemovitosti zaplatí daň jen kupující, rozhodli poslanci
Zdroj: Mediafax

Celní zákony, změny v oblasti daní z nemovitosti nebo nová pravidla pro poskytování spotřebitelských úvěrů. O tom dnes hlasují čeští zákonodárci. Během dopoledne už schválili změnu u daně z nabytí nemovitosti. Na řadě je projednávání velkých změn u spotřebitelských úvěrů.

Poslanci toho ale během dopoledne moc nestihli. Zhruba hodinu totiž ztratili hádkami nad tím, proč se minulý pátek rozpadla schůze sněmovny! Ke hlasování se dostali až krátce před desátou hodinou.

Během dopoledních hodin už stihli schválit změnu v platbách daně z nabytí nemovitosti. Tu nově bude platit jen kupující. Neprošel návrh pravicové opozice, která chtěla tuto daň úplně zrušit. Proti byli poslanci vládních stran i komunisté.

V poledne se dostali k zákonu o spotřebitelských úvěrech. Podle této novely si budou muset poskytovatelé půjček předem prověřit, jestli je klienti mají z čeho splácet. Celkově by mělo posílit postavení spotřebitele na trhu s úvěry a například předčasné splacení úvěru by již nemělo být trestáno vysokým poplatkem.

Související obsah

Opozice ale proti tomuto zákonu protestuje. Vadí jí, že by některé jeho části mohly vést ke zdražování hypoték. Samotné schvalování zákona nejspíš potrvá několik hodin. Poslanci totiž přednesli desítky pozměňovacích návrhů.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz