Marihuana

Kvůli předávkování musel 5letý Roman k lékaři. Drogu mu vnutili

Žáčka z Mýtných Ludán na jižním Slovensku museli z mateřské školky odvézt k lékaři poté, co se mu udělalo špatně. Lékař potvrdil, že byl "zhulený". Rozum vám zůstane stát, když se dozvíte jeho věk!

Učitelka ihned informovala matku, že její dítě zvrací a bolí ho bříško. Matka okamžitě pro svého synka přijela. Chlapcův stav zpočátku nevypadal nijak neobvykle, matka si nejdřive myslela, že má nějaký problém se žaludkem, ale ani po delší době se nic nezlepšilo.


Vyděšená matka Románka vzala a odjela s ním k pediatrovi, který došel k šokujícímu závěru. Po vyšetření moči se zjistilo, že je test pozitivní na marihuanu. Chlapečka si pak nechali tři dny v nemocnici na pozorování.

"Nemáme doma marihuanu, ani ji nekouříme,“ řekla matka teprve pětiletého Románka, který v rozhovoru  tvrdil, že mu drogu nabídli dospělí z nedalekého okolí, kam si občas chodí hrát. Prý z plastových lahví vyrobili takzvaný bong a nutili chlapce vdechovat dým, ze zapálené marihuany.

"Udělali to proti mé vůli,“ řekl chlapec. Ten pak prý matce popisoval, jak mu drželi hlavu aby se dýmu nadechnul. "Řešíme to jako zločin šíření toxikománie,“ uvedla policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Související obsah

Sousedé popřeli, že by chlapci chtěli vědomě ublížit. Výpověď matky však zní jinak. "Vyhrožují nám i malému. Často mu ubližují," řekla.

Jestliže se dokáže, že chlapci takto podal drogu někdo z dospělých, hrozí mu přísný trest. Dotyčný se za mříže může dostat až na osm let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz