Příroda

Luxusní bydlení v přírodě jen za 25 tisíc! To musíte mít!

Luxusní bydlení v přírodě jen za 25 tisíc! To musíte mít!
Zdroj: imgur.com

Rádi byste o víkendu vyrazili z rušného města za odpočinkem do přírody na chatu, ale nemáte ji? Nebo máte toulavou povahu a nevydržíte sedět na jednom místě? Jako alternativní bydlení na víkend poslouží maringotka. Tento velký obytný přívěs umožní strávit víkend v plném propojení s přírodou.

Bydlení v maringotce si už nemusíme spojovat s kolotočáři. Obytné domky na kolečkách se využívají jako zahradní domky, chatky u lesa nebo vody, případně jako přechodné bydlení v době výstavby domku. Využití tu také najdou například hudebníci při festivalech, poslouží i jako dílna, zkušebna, tělocvična, zkrátka cokoliv.


Pokud maringotku řádně opravíte a zateplíte, tak v ní můžete bydlet celý rok. Její výhodou je krátká doba potřebná k nastěhování a menší vyřizování s úřady. Pro umístění maringotky na pozemek nemusíte mít stavební povolení. Stačí ji ohlásit na místě v příslušném stavebním odboru. Nevybavené chatky na kolečkách vyjdou na 25 000 korun a ty zachovalejší na 50 000 korun.


Domek na kolečkách mívá rozměr zhruba 3x7 metrů. Do zhruba 21 metrů čtverečných se pak musí vejít kuchyň s jídelnou, spací a obytná část i sociální zázemí. Největší maringotky mají až 30 metrů čtverečných.

Související obsah

Ty větší se už vyrovnají malým bytům, ale zase je těžší je převážet. A jak maringotku vybavit? Do malého prostoru se hodí menší nábytek ve světlých barvách, rozkládací nábytek a například válendy. 

Takový domeček na kolečkách může dělat velkou radost vám nebo i hostům. Je to skvělé zázemí, které můžete podle potřeby přesunout jinam.

dav, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz