Bydlení

BYDLENÍ: Luxusní dům na čtyřech kolech zaparkujete kdekoliv!

BYDLENÍ: Luxusní dům na čtyřech kolech zaparkujete kdekoliv!
Zdroj: imgur.com

Zvenku to vypadá jako obyčejná maringotka, někomu to může připomínat třeba i včelí úl. Uvnitř ale najdete plnohodnotný domov - bydlí v něm žena z kanadského Vancouveru. Podívejte se, jak se vše potřebné vešlo do tak malého prostoru.

Když se Isabella Mori rozhodovala, jaký dům si ve Vancouveru pořídí, už věděla, že netouží po rozlehlé vile, ale spíše po malém, snadno přesunutelném a ekologickém domečku. Oslovila tedy firmu Camera Buildings, aby vytvořili minidům podle jejích představ. Jak to dopadlo, se můžete podívat v naší galerii.

 

Na první pohled opravdu maličký prostor (necelých 18 metrů čtverečních) těží z chytrého využití místa. Povšimněte si hlavně obří vysouvací dvoupostelevyjíždějící ze schodu, který odděluje prostor s malou koupelnou a obývacím prostorem. Díky chytrému využití mřížovaných oken ve vrchní části stavby je celý prostor plný příjemného měkkého světla.

Související obsah

Kuchyň je velmi prostorná a prozrazuje, že v ní majitelka ráda tráví spoustu času. Samozřejmostí je lednička, trouba i další spotřebiče. Protože je celý dům na kolech, je možné se jednoduše přestěhovat. Podle majitelky nyní parkuje v přívěsovém parku v klidné části Vancouveru, ale pokud se rozmyslí, stačí objednat tahač a může se svým domem vyrazit, kamkoliv si zamane.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz