EURO

Zmařili útok na fotbalové Euro. U teroristy našli zbraně a výbušniny

Ukrajinská tajná policie překazila plány teroristů na útoky při fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii. Zadržela muže, který se pokusil převézt "větší množství zbraní a výbušnin" z Ukrajiny do Polska.

Zadrženým je Francouz, který se podle všeho vydal na Ukrajinu shánět zbraně a výbušniny pro plýánované teroristické útoky. Těch mělo být podle ukrajinské tajné policie SBU patnáct. Proběhnout měly v době pořádání fotbalového šampionátu Euro.

Související obsah

Při zadržení našli pohraničníci v mužově obytném autě hotový arzenál: přes sto kilogramů výbušniny TNT, zhruba sto rozbušek, pět samopalů typu Kalašnikov a dokonce i dvě pancéřové pěsti.

Cílem útoků měly být především židovské a muslimské modlitebny, ale také úřady ve Francii i velké dopravní tepny. Ředitel tajné policie SBU ale varuje, že může jít i o "nástrahu" ruských tajných služeb.

Související obsah

Nicméně i při domovní prohlídce byly u Francouze nalezeny materiály k přípravě náloží. Původně chtěla SBU o zadržení teroristy informovat až po skončení šampionátu Euro, ale informace prosákly do francouzských médií už o víkendu.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz