Fotbal

Fotbalové Německo odmítlo hrát kvalifikaci o Euro. Má jiné plány

Fotbalové Německo odmítlo hrát kvalifikaci o Euro. Má jiné plány
Německá fotbalová reprezentace | Zdroj: Profimedia

Německá fotbalová reprezentace má účast na mistrovství Evropy v roce 2024 jistou, protože je organizátorem turnaje. I přesto měla možnost se zúčastnit kvalifikace. Nakonec se zástupci reprezentace rozhodli, že půjdou cestou přátelských zápasů.

Kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy v Německu budou rozlosovány 9. října. V osudí bude celkem 53 zemí, které se rozdělí do sedmi skupin po pěti týmech a tří skupin po šesti týmech. Ve druhém výkonnostním koši najdeme také Českou republiku. Rusko a Německo ale chybí. Prvně jmenovaná z těchto dvou zemí se nesmí kvůli probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině startovat v kvalifikaci UEFA. Co se týče Německa, to má účast na turnaji jistou. 

Přesto měli historicky trojnásobní mistři Evropy možnost se kvalifikace účastnit, pouze by se jejich výsledky nepočítaly do konečné tabulky. Druhou variantou byla přátelská utkání, což nakonec zvítězilo. "Jako hostitelé jsme se již kvalifikovali na Euro. To nám dává velkou flexibilitu při pořádání mezinárodních zápasů a můžeme se optimálně připravit proti silným týmům. Teď se ale soustředíme na mistrovství světa," řekl ředitel Německé fotbalové asociace Oliver Bierhoff. 

Související obsah

V minulosti se už stalo, že pořadatel závěrečného turnaje startoval v kvalifikaci. Byla to například Francie, která hostila mistrovství Evropy v roce 2016. Tehdy byla nalosována do skupiny I, kde se utkala s Portugalskem, Albánií, Dánskem, Srbskem a Arménií ve formě přátelských zápasů. Německo si nyní díky svému rozhodnutí bude moci volit soupeře samo. 

Fotbalisté Bayernu Mnichov dorazili na populární Oktoberfest:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události