Novák

Nováci vládnou ČR: Kolik lidí nosí stejné příjmení jako vy? SEZNAM

Nováci vládnou ČR: Kolik lidí nosí stejné příjmení jako vy? SEZNAM
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Česká republika je zemí Nováků. Nositelů tohoto příjmení je u nás neuvěřitelných 68 746! A další Nováci se stále rodí. Jaká jsou další typicky česká příjmení?

Ulicemi českých měst a vesnic chodí na 68 746 Nováků! Všichni dohromady tak s přehledem ovládli tabulku nejčastějších příjmení v zemi. Těch přitom není málo. Statistiky ministerstva vnitra jich uvádějí téměř 300 tisíc.

Vypadá to přitom tak, že pokud se spřáhnete s Novákem, nebo Novákovou, pravděpodobně se vám nahodí holka. Dámy mají totiž mezi Nováky pořádný náskok. Zatímco pánů je 33 895, dívek a žen je skoro o tisícovku více. 

Stejně tak je tomu i v případě Svobodových, kteří s celkovým počtem 51 364 obsadili druhou příčku. Svou pozici si ale musí pečlivě hájit. Na paty jim šlapou Novotní, kterých je v Česku 49 299.

Související obsah

Pokud chcete potkat nějakého Dvořáka či Dvořákovou, vyrazte na Vysočinu. Tam jich totiž z celkového počtu 45 323 žije 5176. Pětici nejčastějších příjmení v Česku pak uzavírá Černý s Černou, kterých je v zemi 36 125.

Nenašli jste se v tabulce výše? Nebuďte smutní, máme pro vás celkový přehled všech příjmení, který vytvořilo ministerstvo vnitra. Podívejte se, jestli jste originál, nebo je vás "jako psů"!

Příjmení v ČR

Typ souboru:xls

Do TOP 10 příjmení se dostali i Procházkovi (32 312), Kučerovi (30 829), Veselí (26 397), Horákovi (24691) nebo Němcovi (22639).
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROČ??? Robert Rosenberg je podruhé otcem. Syn dostal hodně zvláštní jméno

VÝSLEDKY ODHALENY: Toto jsou nejnenáviděnější dětská jména roku 2016! Nejmenuje se tak i vaše dítě?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz