Příjmení

Nováci dál vévodí Česku, kolik lidí má příjmení jako vy? SEZNAM

Nováci dál vévodí Česku, kolik lidí má příjmení jako vy? SEZNAM
Zdroj: Thinkstockphotos

Česko je národem Nováků, Svobodů, Novotných i Dvořáků. Jen lidí s tímto příjmením je více než 214 tisíc! A další se rodí. Kolik lidí se pyšní stejným příjmením, jako máte vy?

Ulicemi českých vesnic a měst chodí více než 68 tisíc Nováků! Hravě tak dál ovládají žebříček nejčastějších příjmení v Česku. Ten přitom není vůbec krátký. Aktuální databáze ministerstva vnitra za loňský rok obsahuje 421 387 unikátních příjmení.Další v pořadí za Nováky jsou Svobodovi. Žen a dívek s tímto příjmením bylo v loňském roce 26 158, mužů o zhruba tisícovku méně. V těsném závěsu se pak drží Novotní, kterých bylo celkově 49 239.

Související obsah

Do TOP 10 se dostali i Dvořákovi, Černí, Procházkovi, Kučerovi, Veselí, Horákovi a Krejčí. Nenašli jste se v seznamu výše? Nebuďte smutní, máme pro vás celkový přehled všech příjmení, který vytvořilo ministerstvo vnitra. Podívejte se, jestli jste originál, nebo je vás "jako psů"!

Kolik lidí nosí stejné příjmení jako vy? Podívejte se zde:

Četnost příjmení podle roku

Typ souboru: xls

Novák je nejtypičtějším příjmením nejen v Česku, ale třeba i v Polsku. Jaká další ovládají žebříčky v Evropě, se dočtete zde. Kromě jiného zjistíte i to, co vlastně tato jména znamenají.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Na Pardubicku se narodilo dítě s nejšílenějším jménem! To vám hlava nepobere

Velká Británie je na nohou: Jaké jméno dostane třetí potomek Kate a Williama?
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Příjmení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz