šikana

Šikana učitelky skončí u soudu! Policie obvinila žáky z Třebešína

Tři žáci, kteří brutálně šikanovali učitelku pražské průmyslové školy Na Třebešíně a její utrpení si následně natáčeli, trestu neujdou. Policie dnes zahájila trestní stíhání. Ze smrti učitelky je ale neviní.

Policie začala v souvislosti s šikanou stíhat tři studenty Střední průmyslové školy Na Třebešíně. Ti měli od podzimu loňského roku až do letošního února drsně šikanovat pětapadesátiletou Ludmilu V. Žena následně zkolabovala a zemřela. Podle vyšetřovatelů ale za smrt ženy nikdo další nemohl.

Proti třem mladistvým studentům je vedeno trestní řízení hned z několika trestných čin. Vzhledem k věku chlapců ale policie odmítla sdělovat jakékoli podrobnější informace.

Související obsah

Vedení školy odmítá, že by na smrti učitelky mělo nějaký podíl. Podle některých studentů ale o šikaně vědělo, od žáků dostalo nahrávku, na které agresoři učitelku šikanují. Magistrát nakonec tehdejšího ředitele školy Františka Bártla odvolal.

Studenti učitelce na nahrávce hrozili pěstmi, naznačovali kopy a údery, skákali po katedře, vystrkovali na ni rozkrok, křičeli na ni sprostá slova z bezprostřední blízkosti do obličeje, na chodbách školy se jí pošklebovali, sahali na ramena nebo jí bránili odchodu ze třídy hradbou z lavic u dveří. Na záběrech bylo vidět, že učitelka se útoku nijak nebrání, má sklopenou hlavu a agresorům jen mírně domlouvá

Studenty škola potrestala podmínečným vyloučením a trojkou z chování, další dva studenty po zveřejnění druhého, brutálnějšího, videa pak dodatečně navrhla vyloučit. Jeden z nich už na škole není, ukončil studium na žádost rodičů, druhá rodina se proti vyloučení stále odvolává a zdá se, že chlapec ještě dokončí druhý ročník studia.

Poslechněte si zpověď známé příbuzné učitelky:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz