Počasí

Přijdou v létě tropy? Meteoroložka Honsová prozradila, jak bude

Čtenáři TN.cz měli ve čtvrtek večer možnost pokládat otázky přední české meteoroložce Dagmar Honsové. Ta čtenářům prozradila, kdy by měli přijít první třicítky, i jestli se v létě mají připravit spíše na bouřky nebo na tropické počasí.

Podle Honsové se prvních teplot nad 30 °C dočkáme koncem příštího pracovního týdne. Jestli ale v létě padnou teplotní rekordy, to podle uznávané meteoroložky nelze takhle dopředu předpovědět. Vloni přitom teploty atakovaly i hranici 40 °C!

Ačkoliv by na konci příštího týdne měly přijít první třicítky, jinak se bude v příštích dvou týdnech počasí pohybovat lehce nad hranicí 20 °C s občasnými přeháňkami a ojedinělými bouřkami, prozradila Honsová na chatu čtenářům TN.cz.

První předpovědi ale naznačují, že letošní léto bude stejně suché, jako léto předchozí. Vláda proto už plánuje, jak s nedostatky vody naložit.

Podle Honsové bychom se v létě měli připravit na dva extrémní jevy - tropická horka a silné bouřky. "Oboje k létu v Česku patří," napsala meteoroložka. Posledních 16 let se žádné léto bez tropických teplot neobešlo.

Související obsah

Milovníci tepla by si měli tuzemskou dovolenou plánovat spíš v červenci. "Podle dlouhodobých normálů bývá teplejší července než srpen, ale klidně to může být i naopak," napsala Honsová. Přelom července a srpna je také obdobím, kdy bývá počasí v Česku nejstabilnější.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz