EET

Babiš přesvědčoval o výhodách EET, navštívil tržnici SAPA

Ministr financí Andrej Babiš dnes prošel největší vietnamskou tržnici u nás - pražskou SAPU. Cílem byla propagace Elektronické evidence tržeb. Na tiskové konferenci plán ministerstva vietnamská komunita podporovala. V praxi to ale vypadalo trochu jinak.

Za přítomnosti davů novinářů vyrazil Andrej Babiš mezi stánkaře propagovat elektronickou evidenci tržeb (EET). Hned na začátku ale na cíl své cesty patrně pozapomněl. V jednom z místních kadeřnictví se nechal ostříhat - s účtenkou ale neodešel.

"Účtenku jsem nedostal. Ta povinnost začíná až v roce 2018," bránil sebe i provozovatele kadeřnictví Babiš. Těžko říct, jestli se tak i daň za tuto službu objeví ve státním rozpočtu.

Andrej Babiš ochutnal i tradiční vietnamskou polévku Po. Ani za tu ale účtenku nedostal. Nebylo jasné, kdo polévku vlastně platil. Andrej Babiš se totiž po pár fotografiích s fanoušky vydal k východu. Na tiskové konferenci už ale bylo EET nejvíce skloňovaným výrazem.

"Začátek je vždycky těžký. Problémem je jazyková bariéra. V těch obchodech potom budou v začátcích problémem také technické věci, programování. Ale naši Vietnamci se s tím rychle naučí," je přesvědčen místopředseda svazu vietnamských studentů Michal Tung.

Tak aby i tu jazykovou bariéru Babiš prolomil, na tiskové konferenci dokonce přidal český vtip. "Paní, která pozorovala u stánku se zeleninou vietnamského obchodníka, když viděla, že tam stále postává, zeptala se ho: Vy tady tak dlouho stojíte, nemáte křečové žíly? Nemám, ale seženu," snažil se Babiš pobavit Vietnamce.
 

vbo, Tereza Šnoblová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz