Roaming

Volání ze zahraničí je rekordně levné! Víte, kolik platíte? SEZNAM

Volání ze zahraničí je rekordně levné! Víte, kolik platíte? SEZNAM
Zdroj: Profimedia

Za volání a smskování z dovolené Češi nikdy neplatili méně. Mobilní operátoři totiž musely kvůli nařízení Evropské unie snížit poplatky. Revoluce ve volání ze zahraničí by měla přijít příští rok, to poplatky zmizí úplně.

Volat ze zahraničí za stejné ceny jako doma - to bude už od poloviny příštího června realitou, alespoň v rámci zemí Evropské unie. Evropská komise totiž loni odhlasovala úplné zrušení roamingu. Zaplatíme tak jen to, co skutečně provoláme.

Už nyní operátoři ceny snížily a předhánějí se, který nabídne svým zákazníkům lepší podmínky. Aktivace roamingu je zpravidla zdarma. Za volání obvykle zaplatíte cenu podle svého tarifu a k tomu je připočten poměrně nízký poplatek.

Maximální limity poplatků nastavila Evropská komise na pět eurocentů za minutu volání a jeden MB dat (1,65 Kč a DPH) a dva eurocenty za SMS (0,65 Kč s DPH). Začaly platit letos v dubnu a záleží na jednotlivých operátorech, jestli maximální možné výše využijí, nebo ne. Vy si ale můžete být jistí tím, že víc za volání ze zahraničí nezaplatíte u žádného operátora v Česku.

T-Mobile svým zákazníkům účtuje stejné ceny, za jaké volají v Česku, a k tomu připočítává poplatek, který využívá v maximální možné výši. Za odchozí hovor ze zahraničí v rámci EU je to navíc 1,65 Kč, za SMS potom 0,65 Kč.

U Vodafonu se liší ceny volání ze zahraničí podle toho, jaký tarif vlastníte. U neomezených tarifů platíte v podstatě jen poplatek, u jiných tarifů je cena navýšena o částku, kterou za službu platíte v Česku. V tabulce jsou uvedeny konečné ceny.

Společnost O2 nabízí letos svým klientům k roamingovému tarifu Volání bez hranic cestovní pojištění zdarma. Když vycestujete, zapne se samo společně s roamingem. Pokryje pojištění léčebných výloh až 5 milionů korun, úrazové pojištění, pojištění ztráty zavazadel nebo odpovědnosti za škodu.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz