Vandalismus

Zničené náhrobky, zmizelé sochy. Hřbitovy jsou pod útokem zlodějů

Škoda přes 20 tisíc korun a nevyčíslitelná citová újma, to je výsledek řádění zlodějů na hřbitovech na Trutnovsku. Zmizely náhrobky a pískovcové sošky. Po pachatelích policie stále pátrá.

Majitelé hrobů ve Dvoře Králové nad Labem a ve Voletinách na Trutnovsku jsou naprosto znechuceni a je to poměrně pochopitelné, protože to, aby někdo ničil nebo kradl na hřbitovech, je podle nich naprosto odsouzeníhodné jednání.

Bohužel přesně to se stalo o víkendu právě na těchto dvou hřbitovech, kdy tam zatím neznámí pachatelé ničili a ukradli hned několik náhrobních kamenů, což se týká Dvora Králové nad Labem. Ve Voletinách pak ukradli od hrobu dvě sošky a pískovcový podstavec.

Související obsah

Škoda sice není nějak velká, v prvním případě jde o 15 tisíc korun, v tom druhém případě o 6 tisíc, ale samozřejmě se jedná o trestní čin. Podle majitelů hrobů nejde ani tak o materiální škodu, ale nejvíc zavrženíhodné jednání je právě to, že někdo ničil a kradl právě na hřbitově.

"V případě dopadení hrozí pachatelům za trestný čin krádeže až dvouleté vězení," doplnila k případu policejní mluvčí Ivana Ježková.

Související obsah

Bohužel za poslední roky se ani zdaleka nejedná o první případy. Vandalové například poničili hřbitov v Žamberku nebo v Dobrušce, i v těchto případech ničili náhrobní kameny, kradli sošky a další předměty od hrobů.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz