Obama

Obama se v Orlandu poklonil obětem masakru

Barack Obama spolu s viceprezidentem Joe Bidenem uctili památku obětí nedělní střelby ve floridském gay klubu

Prezident chce prosadit zavedení přísnějších kontrol prodeje a držení střelných zbraní. Dnes to prohlásil při setkání s pozůstalými na pietní akci za zavražděné návštěvníky klubu, ve kterém v neděli večer zastřelil terorista Omar Mateen 49 lidí. Mateen se po masakru přihlásil k radikální organizaci Islámský stát.

Související obsah

Obama spolu s Bidenem položili květiny k improvizovanému památníku před klubem Pulse, kde se tragédie stala a poté se sešli s příbuznými obětí. Zde prezident prohlásil, že lidem podezřelým z terorismu se musí omezit právo na nákup střelných zbraní. Mateen, který v klubu použil poloautomatickou pušku, byl dlouhodobě na seznamu podezřelých radikálů, sledovaných FBI. I přes podezření úřadů z terorismu si však mohl legálně zakoupit tuto velmi nebezpečnou zbraň. To chce nyní Obama změnit.

Související obsah

"Nemůžeme zabránit všem tragédiím. Nemůžeme vymýtit zlo a nenávist z každého srdce v tomto světě, ale můžeme zachránit některé životy. Pokud nebudeme jednat, uvidíme více masakrů jako byl tento. Protože jsme rozhodli umožnit, aby se staly." řekl prezident při projevu k pozůstalým.

kh, TN.cz

K tématu Obama

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz