Sebevražda

Tragédie jako z Babičky: Žena se zabila u Viktorčina splavu

Tragédie jako z Babičky: Žena se zabila u Viktorčina splavu
Zdroj: Profimedia

Policisté dnes od rána pátrali po ženě s psychickými problémy, která odjela z domova a nedávala o sobě vědět. Později její tělo objevili v řece Úpě, nedaleko Viktorčina splavu známého z románu Boženy Němcové Babička.

Žena (†61) odjela dnes ráno z domova a údajně nebyla v dobrém psychickém stavu. Její manžel se proto obrátil na policii, která ihned rozjela pátrání.

Netrvalo dlouho a policisté opravdu objevili auto pohřešované ženy. Bylo zaparkované u Ratibořického zámku - a v něm i její mobilní telefon, na který se marně snažili dovolat. 

"Protože v blízkosti byla řeka Úpa, požádali jsme o spolupráci hasiče. Přijelo jich zhruba kolem dvaceti a začali na člunech propátrávat řeku Úpu po směru proudu řeky," řekla TN.cz policejní mluvčí Ivana Ježková.

A tělo policisté po chvíli opravdu našli. Leželo v řece Úpě, několik stovek metrů pod Viktorčiným splavem ve zdejším skanzenu.

"Podle všech informací se v současné době přikláníme k verzi sebevražedného jednání. Tuto verzi ale definitivně potvrdí až nařízená soudní pitva," dodala Ježková.

Splav dostal jméno podle knihy Boženy Němcové Babička. Románová postava šílené Viktorky právě na tomto splavu utopila své dítě.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Úspěšný fotograf českých celebrit je po smrti! Oběsil se

BEZRADNÁ POLICIE: Tuhle krásku zabila záhadná textová zpráva. Může přijít i vám!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz