Cystická fibróza

Svatbu plánovala ze smrtelné postele. Zachránila ji obyčejná věc

Svatbu plánovala ze smrtelné postele. Zachránila ji obyčejná věc
Zdroj: Profimedia

Před rokem si Australanka Jessica Beanová splnila poslední přání. Svatbu organizovala takřka ze smrtelné postele a připravovala se na nejhorší. Teď ale žije normálním životem - jen díky tomu, že přestala jíst cukr!

Jessica Beanová trpí celý život cystickou fibrózou. Až do 21 let svou nemoc Australanka, i když s obtížemi a mnoha oběťmi, zvládala, pak se jí ale přitížilo. Několik let strávila téměř celé v nemocnici, upoutaná na lůžko.

Když měla dívka jen 30% kapacitu plic, zařadili ji lékaři na seznam čekatelů na transplantaci, nebylo ale jisté, že se najde vhodný dárce v brzký čas. A tak se Jessica rozhodla splnit si svůj největší sen a přímo z nemocniční postele začala plánovat dokonalou svatbu.

"Nemohla jsem jít ani na kafe s kamarádkami, protože jsem na to prostě neměla sílu. U všeho jsem se zadýchávala a Cameron mi musel pomáhat. Byli jsme spolu od střední, tak jsme se rozhodli vzít. Všechno muselo být perfektní, protože to měly být jeho poslední vzpomínky na mě," uvedla Jessica.

A při svém velkém dni se seznámila s nutričním poradcem, což byl manžel jejich svatební fotografky. Gary Fettke ženě doporučil, aby vysadila cukr a nahradila ho přírodními látkami. To byla úplná změna jejího životního stylu, dříve totiž jedla hodně čokolády a bonbonů.

 

"Musela jsem hodně jíst, protože jsem spálila víc kalorií, jak jsem bojovala o každý nádech. Přijala jsem denně asi 4000 kalorií, což je dvojnásobek normální dávky. Spoléhala jsem se proto na rychlý příjem energie jako čokoládové tyčinky nebo lízátka," dodala Jessica.

Rozhodla se ale novou dietu vyzkoušet. A fungovalo to! Díky zdravé výživě se kapacita jejích plic zvětšila a lékaři ji mohli přizvat k testování nového léku. "Během několika dní jsem se už neprobouzela se zvracením a mohla jsem dýchat. Po týdnech jsem byla znovu na nohou," řekla dívka.

Související obsah

I když musí Jessica brát 40 různých léků, nevadí jí to. "Jiný život jsem nikdy neznala, každý den jsem musela na fyzioterapii a čištění plic, takže to už ani nevnímám. Vezmu si prášky a pak žiju normální den," doplnila Australanka, která v polovině června oslavila roční výročí svatby.

"Nejlepší na tom je, že můžu dělat běžné věci jako jít nakupovat nebo trávit Vánoce se svojí rodinou. Nikdy jsem nemyslela, že toho budu schopná. Ještě před rokem jsem se připravovala na smrt, teď mám ale kariéru a užívám si výlety i kino. Mám štěstí, že jsem naživu," uzavřela Jessica.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Existuje větší cukrová bomba než Coca Cola! Možná ji pijete denně!

(NE)CHUTNÁ GALERIE: Co s tělem udělá nadměrná konzumace cukru? Snímky jen pro otrlé!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz