Donald Trump

Kandidát na prezidenta v ohrožení! Mladík chtěl zastřelit Trumpa

Pravděpodobnému republikánskému kandidátovi na amerického prezidenta Donaldu Trumpovi šlo v sobotu o život. Devatenáctiletý mladík se pokusil na Trumpově mítinku v Las Vegas sebrat policistovi zbraň. Teď vyšetřovatelům přiznal, že chtěl prezidentského kandidáta zastřelit.

Devatenáctiletý Michael Sandford přijel do Las Vegas z Kalifornie s jediným cílem, zastřelit Donalda Trumpa. Během jeho setkání s voliči se začal bavit s dohlížejícím policistou. Tvrdil mu, že chce Trumpa požádat o autogram. Během rozhovoru se ale pokusil vytáhnout policistovi z pouzdra služební zbraň, uvedla stanice CNN.

Ostatní policisté jej ale rychle zpacifikovali a Trumpovo setkání s voliči mohlo nerušeně pokračovat. Při výslechu policisté zjistili, že devatenáctiletý Brit pobýval ve Spojených státech nelegálně. Jeho vízum totiž už propadlo. Poslední měsíc přespával v autě. Pár dní před plánovaným atentátem přijel do Las Vegas a začal trénovat na střelnici.

"Navíc uvedl, že kdyby se zítra ocitl zpět na ulici, tak by to zkusil znovu," cituje stanice CNN z obvinění, které policisté proti Sandfordovi vznesli. "Sandford tvrdí, že plánoval vraždu Trumpa zhruba rok a teď se rozhodl to na tomto setkání zkusit, protože cítil, že by to mohl zvládnout," píší policisté v obvinění.

V pondělí Sandford stanul před soudem, podle CNN ale zatím není známo, jestli se i tam ke svému činu přiznal. Sandford měl ale už zarezervované také lístky na další Trumpovo setkání s voliči, které se konalo v nedalekém Phoenixu v Arizoně. Policistům vypověděl, že kdyby se o útok nepokusil v Las Vegas, zkusil by to ve Phoenixu.

Policie odvádí zadrženého Sandforda:

Coby jeden z předních kandidátů na amerického prezidenta má Donald Trump nárok na ochranu příslušníků Tajné služby, které také využívá. Společně s místními policisty museli už agenti Tajné služby nejednou na Trumpových mítincích zasahovat, když se do sebe pustili odpůrci a příznivci kontroverzního politika.
 

Protesty proti Donaldu Trumpovi bývají i násilné, v Novém Mexiku museli zasahovat těžkooděnci:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz