Petr Kramný

Kramný u soudu zaháněl slzy! Stýská se mu po rodičích? VIDEO

Petr Kramný pravomocně odsouzený za vraždu manželky a dcerky skončil znovu v soudní síni - kvůli křivému obvinění. A když zahlédl rodiče, kteří ho přišli podpořit, musel bojovat s pláčem.

Jasně je to vidět na záběrech ze soudní síně, kde v jednu chvíli Kramný začal jakoby lapat po dechu a také velmi rychle mrkat, což jsou jasné znaky zahánění pláče. 


Jde o ojedinělý projev emocí, protože Kramný většinu soudního maratonu kvůli vraždě dcery Klárky a manželky Moniky absolvoval s kamennou tváří nebo dokonce lehkým pohrdlivým úsměvem na rtech.
 

I když bylo původně hlavní líčení naplánované jen na jeden den, bylo nakonec odročeno až na říjen. Soudkyně Barbara Duksová to mimo jiné zdůvodnila tím, že spis k případu Kramný stále leží u vrchního soudu v Olomouci. Příště by se také mělo jednat ve větší soudní síni.
 

Do soudní síni v úterý přivedla pětičlenná maskovaná eskorta ozbrojená samopaly. Kramný už dříve vypověděl, že při výslechu s ním policista Pavel Tvrdý mimo jiné praštil o zeď takovou silou, že se mu zatmělo před očima.


Na přímý dotaz soudkyně Kramný odvětil, že se necítí vinen. Jeho výpověď ovšem byla extrémně krátká - nemluvil ani minutu, pak řekl, že využije práva nevypovídat. I tak ovšem stihl vše hodit na svého bývalého advokáta, který prý bez jeho souhlasu o incidentu začal mluvit.


Před soud předstoupil i policista Pavel Tvrdý, kterého Kramný označil za útočníka, jež ho měl mlátit. Tvrdý Kramného nařčení popřel s tím, že Kramný začal o napadení při výslechu mluvit až dlouho poté, co k němu mělo dojít. A dodal, že vyslýchaní často tvrdí, že je policisté napadli, prý to není nic ojedinělého. Napadení popřeli i další policisté, kteří Kramného vyslýchali a vyšetřovali.
 

Před okresní soud v Ostravě Kramného dostalo právě to, co veřejně vyprávěl o českých vyšetřovatelích případu vraždy dcery a manželky.


Petr Kramný totiž tvrdí, že při jednom z výslechů na začátku roku 2014 na něj policisté vyvíjeli nátlak, ponižovali ho a dokonce fyzicky napadli - měli mu dát ránu pěstí, po níž spadl ze židle a mlátit mu hlavou o zeď. Případem se tak okamžitě začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).


Ta ovšem později vyšetřování uzavřela s tím, že si Kramný vše vymyslel a nic z toho se nestalo. Proto je nyní Kramný obžalovaný podruhé - kvůli křivému obvinění.


Související obsah


A za to hrozí až osm let vězení. Po boku Kramného v soudní síni znovu stanula advokátka Jana Rejžková, která ho plamenně hájí už řadu měsíců.


Kramného také opět přišla k soudu podpořit matka Irena a nevlastní otec Karel. Ti od začátku věří, že je jejich syn nevinný. Hlavní líčení probíhalo v titěrné soudní síni, kam se vejde jen osm sedících diváků. Dalších přibližně deset novinářů tak jednání sledovalo vestoje.


S největší pravděpodobností je hlavní líčení pouze formalitou - trest 28 let, který Kramný dostal za vraždu Moniky a Klárky, je totiž mnohem vyšší než ten, který mu hrozí nyní. Soud dokonce už trestní stíhání z tohoto důvodu odložil, ale krajský soud rozhodl, že případ je natolik závažný, že se projedná i tak.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Píše se na Deník.cz