Zahraničí

Vyšetřování stojí! Černé skříňky zříceného letounu jsou poškozené

Vyšetřování stojí! Černé skříňky zříceného letounu jsou poškozené
Zdroj: Profimedia

I po nalezení černých skříněk mohou být vyšetřovatelé celé týdny od zjištění toho, co stálo za tragickým neštěstím letu EgyptAir MS804, který zmizel v květnu letošního roku z dosahu radarů. Černé skříňky, které se podařilo na poslední chvíli najít, byly značně poškozené.

Tým techniků v současné chvíli pracuje na opravě paměťových čipů hlasového záznamníků z kokpitu a rekordéru letových záznamů, uvedl blízký zdroj portálu CNN. Takzvané černé skříňky se podařilo najít minulý týden těsně před tím, než jim došly baterie.

Obě jednotky byly poškozeny nejen při tragické nehodě, ale také dlouhodobějším působením slané vody. Airbus A320 společnosti EgyptAir se zřítil do moře s 66 lidmi na palubě. Všichni při tragickém neštěstí zemřeli. Trosky havarovaného letounu se našly ve Středozemním moři mezi řeckým ostrovem Kréta a egyptským pobřežím.

Hlasový záznamník zachycuje veškeré zvuky v letové kabině a to včetně hovoru posádky, zvuky upozornění a alarmů a také šum v pozadí. To vše může vyšetřovatelům pomoci najít odpověď na to, co bylo příčinou nehody.

Související obsah

Rekordér letových záznamů sbírá letové údaje, jako jsou výška, rychlost, stav paliva, výkon motoru a mnoho dalšího. Nepřetržitý záznam všech údajů odhalí přesnou pozici a chování letadla při nehodě.

Související obsah

Podle informací CNN budou vyšetřovatelé schopni do týdne potvrdit, zda jsou čipy poškozené nebo zda bude možné z nich klíčová data dostat.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz