Alkohol

Na alkohol v létě pozor! Tohle dělá vašemu tělu den po dni

Na alkohol v létě pozor! Tohle dělá vašemu tělu den po dni
Zdroj: Profimedia

Přestat pít alkohol vám doporučí většina lékařů. Britský adiktolog Niall Campbell teď detailně popsal, jak dlouho tělu trvá, než se s následky pití dokáže vypořádat. První pozitivní účinky se dostaví už během 24 hodin, všech následků pití se ale tělo zbaví až za 12 týdnů.

Když přestanete pít, bude to mít pro vaše tělo jen pozitivní účinky, shodují se lékaři. Vyjmenovávají třeba lepší pleť, hubnutí nebo lepší zdravotní stav. Odborník na léčbu závislostí Niall Campbell teď pro list Daily Mail sestavil přehled, jak se tělo s následky pití vyrovnává

Do 24 hodin

Pravděpodobně ještě bojujete s následky kocoviny. Vaše tělo se ale pomalu začíná detoxikovat a alkohol vylučuje. Hladina cukru v krvi se vrací do normálu a budete moci přemýšlet s čistou hlavou.

Do týdne

Během týdne se zlepší váš spánek. Když pijete, tak je pak váš spánek přerušovaný. Jedním z důvodů je, že alkohol je diuretický. Tělo ve zvýšené míře vylučuje látky pocením, kvůli čemuž jste dehydratovaní a probouzíte se s pocitem žízně.

Do 14 dní

Alkohol dráždí žaludek a způsobuje pálení žáhy. Když přestanete pít, tělo potřebuje právě přibližně dva týdny, abyste se pálení žáhy zbavili. Během dvou týdnů si také všimnete, že začínáte hubnout. Alkohol je totiž velmi kalorický.

Související obsah


Během 3 až 4 týdnů

Pití alkoholu zvyšuje krevní tlak. Během 3 až 4 týdnů potom, co pít přestanete, se vám krevní tlak začne vracet do normálu.

Během měsíce

Zlepšení si všimne už i okolí. Alkohol je totiž toxický pro kůži. Ta je kvůli němu méně elastická a rychle stárne. Když pít přestanete, kůže začne postupně regenerovat.

Související obsah

Během 4 až 8 týdnů

Zlepší se stav vašich jater. Ty zvládnou zpracovat malé množství alkoholu. Silné pití ale játra poškozuje. Na játrech se usazuje tuk a vznikají záněty. Pokud jste je silným pitím nepoškodili nevratně, za 4 až 8 týdnů potom, co přestanete pít, se játra zregenerují.

Během 12 týdnů

Kvůli pití krevní buňky těžknou a protože nezvládají tak dobře přenášet kyslík po těle, cítíme se více unavení. Když pít přestanete, potřebuje tělo tři měsíce na to, aby buňky zregenerovaly. Pak se ovšem budete cítit mnohem lépe a budete mít více energie.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

LEŽ JAKO VĚŽ: Jaký největší mýtus o alkoholu je naprostý nesmysl? Odteď už to nebudete dělat

POZOR NA HAZARD SE ZDRAVÍM: Chodíte do fitka s kocovinou? Už to nikdy nedělejte!
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Alkohol

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz