Cestovatel

Český cestovatel se nevrátil z Bulharska, neozval se 3 týdny

Z přechodu bulharských hor se nevrátil havlíčkobrodský cestovatel Jiří Váňa. Do Česka měl přiletět 18. června, ale nevrátil se a nedal o sobě vědět. Rodina už kontaktovala ambasádu i českou policii, pátrání je ale zatím neúspěšné.

Sedmatřicetiletý Jiří Váňa je zkušený cestovatel z Havlíčkova Brodu. Projezdil takřka celý svět a přešel i náročnější a vyšší pohoří, než Pirin v Bulharsku. Právě z této jednodušší výpravy se ale nevrátil a zatím o sobě nepodal žádnou zprávu.

Váňa odletěl do Bulharska na konci května. Spolu s kamarádem chtěl přejít pohoří Rila a Pirin, jeho společník ale dostal neštovice a musel se vrátit do Sofie. Váňa chtěl přechod dokončit sám, 18. června, kdy měl do Česka přiletět, se ale nevrátil.

Podle kamarádů, kteří okamžitě vyhlásili pátrání, si výlet určitě prodloužit nechtěl. Hned po návratu z Bulharska měl totiž odletět do Jižní Ameriky, za letenku už zaplatil 25 tisíc. Nikdy se navíc nestalo, že by o sobě nedal vědět tak dlouho.

 

Naposledy své kamarády dobrodruh kontaktoval 28. května z města Smoljan, které leží kousek od řeckých hranic. Neměl s sebou mobilní telefon, z nejbližší internetové kavárny by ale podle přátel minimálně nahrál fotky na svůj blog.

Rodina už kontaktovala českou ambasádu v Bulharsku i bulharskou v Česku a českou policii, která zpravila Interpol a bulharskou policii. Kamarádi také založili stránku na Facebooku, odkud žádají o pomoc přátele v Bulharsku.

Související obsah

Jednou z možností, s níž policisté pracují, je to, že někdo ukradl Váňovy doklady i letenku a odcestoval na ně do Evropy. Proto kontaktovali také aerolinky Austria airlines. Prověřují také, zda někdo nevybíral peníze prostřednictvím jeho platební karty.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rok žil bez strojku a koupelny: Takhle cestovatel dopadl

DOJEMNÉ SETKÁNÍ: Rodiče našli pohřešovanou dceru po 10 letech. Neuvěříte, jakým způsobem přežila

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz