Pes

Fenka našla na zahradě kouzelné houbičky! Takhle dopadla

Osmiměsíční fenka Roxy si hrála na ranči, když narazila na "kouzelné" houby. Nenapadlo ji nic jiného, než je očuchat a sníst. Naštěstí to ale dobře dopadlo.

Pokud necháte psa bez dozoru, ochutná při pobytu venku ledacos. Osmiměsíční fenka Roxy našla na zahradě několik zvláštních hub. Když je spořádala, nemohla uvěřit vlastním očím. A to doslova. Šlo totiž o "kouzelné" houbičky, které jsou silně psychotropní.

Když vyšel po chvíli majitel z domu, uviděl svou border kolii v hrozném stavu. Roxy měla rozšířené zorničky, zírala na jedno místo a jako by ztratila veškerou koordinaci. Než ji odvezl k veterináři, natočil krátké video, které chtěl případně na klinice ukázat.

Veterináři odhalili, že Roxy zkonzumovala menší množství lysohlávek, které působí i na psy. Měla i podobné příznaky, včetně dezorientace, nevolnosti i "pokrouceného" smyslu pro prostor a čas a halucinací. Žádné zdravotní komplikace se ale naštěstí neobjevily a Roxy už si hraje jako dřív.

Související obsah

Odborníci ale varují, že i zvířata si mohou lehce vypěstovat závislost. Jsou známy i případy, kdy psi různé psychotropní látky sami vyhledávali. Proto by měli majitelé své mazlíčky pečlivě hlídat nebo je pouštět jen do míst, která jsou opravdu bezpečná.

Video bylo původně na Youtube nahráno v únoru roku 2014. Na sociálních sítích se začalo sdílet ale až teď - v souvislosti s přibývajícím počtem případů, kdy se psi dostali pod vliv drog.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokující zpověď Nicolase Cage: Zfetoval jsem svého kocoura

DOJEMNÉ VIDEO: Týraný pejsek zažil prvně laskavý dotek člověka! Tohle vás dojme

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz