Vesnice roku

Nej obce České republiky! Tady jsou vítězové ze všech krajů

Nej obce České republiky! Tady jsou vítězové ze všech krajů
Zdroj: Google Street View

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo 13 krajských vítězů soutěže o vesnici roku 2016. Ze třináctky krajských vítězů vzejde na konci léta obec, která se bude moci chlubit titulem Vesnice roku 2016. Hodnotitelé posuzují hned několik kritérií.

Přihlášené obce jsou hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Do klání se letos přihlásilo 251 obcí. Odborná porota teď vybrala 13 finalistů, kteří se v termínu od 28. srpna do 3. září utkají o vítězství. Vítěze vyhlásí 17. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

"Upřímně gratuluji všem oceněným obcím a finalistům, mezi nimiž jsou zkušení matadoři, ale také soutěžní nováčci, přeji hodně štěstí v celostátním kole," řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Související obsah

Letošní vítěz bude již v pořadí 22. Vloni vyhrála obec Krásná na Chebsku. Vítězové navíc postupují do klání Evropská cena obnovy vesnice.


Finalisté soutěže Vesnice roku 2016:
Jihočeský kraj - Cehnice
Jihomoravský kraj - Kozojídky
Karlovarský kraj - Valy
Královéhradecký kraj - Rudník
Liberecký kraj- Prysk
Moravskoslezský kraj - Velké Hoštice
Olomoucký kraj - Hněvotín
Pardubický kraj - Sebranice
Plzeňský kraj - Konstantinovy Lázně
Středočeský kraj - Úholičky
Ústecký kraj - Nové Sedlo
Vysočina - Lípa
Zlínský kraj - Kašava

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz