Střelba

STŘELBA v Praze: Policie má jen svědky! Pachatel je na útěku?!

Nejméně pět výstřelů padlo v pátek večer u nákupního centra na pražském Zličíně. Postřelený muž skončil v nemocnici, policie v průběhu večera a noci zajistila svědky. Je tedy možné, že střelec je stále na útěku.

Střílelo se hned vedle parkoviště hypermarketu Globus před osmou hodinou, nikomu z nezúčastněných se naštěstí nic nestalo.

"Střelba byla na linku 158 hlášena v 19:42. Dva muže se podařilo zadržet na místě, třetí uprchnul a pátrají po něm psovodi a vrtulník s termovizí," uvedla v devět hodin večer pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle informací TV Nova se ale jednalo o svědky, nikoliv o útočníky. Ale to se může v průběhu výslechů a vyšetřování změnit.

"S ohledem na závažnost případu si vyšetřování ještě na místě převzali krajští kriminalisté. Na základě dosud zjištěných skutečností vyšetřovatel ještě v průběhu noci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Zadržené osoby v tuto chvíli figurují v celém případu jako důležití svědci," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Zdroj: TN.cz

Výstřely z blíže nespecifikované zbraně zranily muže, kterého do nemocnice odvezla záchranka. Jeho zranění by podle Zoulové neměla být vážná.

"Pacient, kterého jsme převezli na traumatologii, měl pět střelných zranění, což v Praze už dlouho nebylo. I přesto je naštěstí zraněný stabilizovaný a není v přímém ohrožení života," upřesnil pro TN.cz mluvčí pražské záchranky Dominik Horn.

Postřelený putoval do nemocnice s policejním doprovodem, který ho tam zůstal hlídat.

Zdroj: TN.cz

Podle reportéra TV NOVA policejní vrtulník ze vzduchu večer pročesával nejen sídliště přímo na Zličíně, ale i Řepy a část Stodůlek.

Ještě večer se policistům podařilo zajistit svědky. Všichni by tak během noci měli být vyslechnuti kriminalisty z mordparty, kteří si případ převzali. Což by mimo jiné mohlo objasnit motiv střelby, který je dosud zahalen tajemstvím.

Byli jste na místě střelby? Viděli jste celou událost? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz nebo na číslo 606 09 09 09. Děkujeme.

Související obsah

Podle webu aktu.cz do incidentu nebyli zapojeni čtyři lidé, ale mnohem víc - z místa se jich prý rozprchlo až šest.

Místo činu bylo až zhruba do půlnoci obehnáno policejními páskami a technici zajišťovali stopy. Policisté rovněž nechali odtahovou službou odvézt vůz audi stojící na parkovišti kousek od místa, kde se střílelo.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

DONUTÍ VÁS PLAKAT: Zvládla porodit 11 dětí i překonat rakovinu! Pak se ale vydala do klubu smrti

ŠOKUJÍCÍ ZÁBĚRY: Děti spadly ke gorilám i v minulosti! Nikdo ale po zvířatech nestřílel

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz