Střelba

Vyřizovali si na Zličíně účty mafiáni? Hlásí se desítky svědků

Desítky lidí reagovaly na výzvu policie v souvislosti s páteční střelbou na parkovišti u obchodního centra na pražském Zličíně. Volají svědci, ale i lidé, jejichž zaparkovaná auta zachytily kamery a oni by tak stejně museli dodatečně podávat vysvětlení. Dosud neznámý útočník postřelil sedmačtyřicetiletého Arména.

Luxusní auto, taška s penězi, nábojnice na zemi, skupina mužů z bývalého Sovětského svazu a jeden z nich v nemocnici prostřílený jako cedník. Třetí den tenhle případ zaměstnává vyšetřovatele z pražské mordparty.


Policii už se přihlásily desítky lidí, jejichž auta parkovala kolem páteční půl osmé večer nedaleko místa činu před hypermarketem na Zličíně. Někteří si všimli, co se tu děje a poskytli tak cenné svědectví.


Ozvat se ale mají i ti, jejichž auta a registrační značky zachytily bezpečnostní kamery a stejně by museli podávat vysvětlení. Co rozhodně nepomohlo, byl první výslech zraněného. Ten totiž údajně tvrdil, že vůbec netuší, kdo a proč na něj střílel.


Tři zadržení po střelbě zatím v případu figurují jako svědci. Jestli policie hledá ještě někoho dalšího, nekomentuje. Jednou z možných verzí je vyřizování obchodních sporů. Takové, jaké se v Praze poprvé objevilo v devadesátých letech. Doslova válku v ulicích pak rozpoutaly gangy zhruba před deseti lety.


Související obsah


Oběti ale byly i mezi civilisty. Na podzim 2007 zabil najatý vrah řidiče Sazky, protože jel stejným luxusním bentleyem jako jeho cíl.


Situace se zklidnila po zatčení objednavatele vraždy - bosse bossů Andranika Soghojana. U soudu dostal 22 let, jenže mezitím ho pustili z vazby a odjel do Arménie.


Jestli je páteční střelba ojedinělý incident, nebo začátek něčeho většího, se teprve uvidí.
 

pez, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz